PVV bij de Tweede Kamerverkiezingen 2025
PVV deed mee in 340 gemeenten die we volgen en werd in 158 de grootste. Het sterkst was Rucphen met 46,2% van de stemmen.
| Gemeente | Aandeel stemmen | Stemmen | Plaats |
|---|---|---|---|
| Rucphen | 46,2% | 6.776 | 1e |
| Kerkrade | 37,4% | 8.553 | 1e |
| Pekela | 36,0% | 2.539 | 1e |
| Landgraaf | 34,7% | 7.426 | 1e |
| Brunssum | 34,1% | 5.249 | 1e |
| Simpelveld | 30,7% | 1.960 | 1e |
| Roerdalen | 30,7% | 3.947 | 1e |
| Echt-Susteren | 30,0% | 5.909 | 1e |
| Heerlen | 30,0% | 13.212 | 1e |
| Stein | 29,6% | 4.591 | 1e |
| Beesel | 29,0% | 2.339 | 1e |
| Bergen NH | 28,9% | 2.421 | 1e |
| Steenbergen | 28,7% | 4.207 | 1e |
| Edam-Volendam | 28,5% | 7.224 | 1e |
| Emmen | 28,2% | 18.923 | 1e |
| Nissewaard | 27,9% | 13.101 | 1e |
| Venlo | 27,6% | 15.310 | 1e |
| Geertruidenberg | 27,3% | 3.696 | 1e |
| Oldambt | 27,2% | 6.439 | 1e |
| Westerwolde | 27,0% | 4.218 | 1e |
| Maasdriel | 27,0% | 4.447 | 1e |
| Woensdrecht | 26,8% | 3.347 | 1e |
| Achtkarspelen | 26,6% | 4.756 | 1e |
| Maasgouw | 26,6% | 3.962 | 1e |
| Stadskanaal | 26,5% | 5.052 | 1e |
| Sittard-Geleen | 26,3% | 13.723 | 1e |
| Beekdaelen | 25,6% | 5.771 | 1e |
| Twenterand | 25,3% | 5.579 | 1e |
| Peel en Maas | 25,1% | 7.142 | 1e |
| Halderberge | 25,1% | 4.676 | 1e |
| Helmond | 24,9% | 12.482 | 1e |
| Vaals | 24,8% | 1.040 | 1e |
| Veendam | 24,7% | 4.070 | 1e |
| Beek | 24,5% | 2.478 | 1e |
| Nederweert | 24,5% | 2.717 | 1e |
| Hoogeveen | 24,3% | 8.369 | 1e |
| Den Helder | 24,2% | 7.620 | 1e |
| Montferland | 24,2% | 5.898 | 1e |
| Almelo | 24,1% | 9.919 | 1e |
| Leudal | 24,1% | 5.442 | 1e |
| Hulst | 24,0% | 3.571 | 1e |
| Moerdijk | 24,0% | 5.631 | 1e |
| Roermond | 23,9% | 7.721 | 1e |
| Oss | 23,9% | 13.341 | 1e |
| West Maas en Waal | 23,6% | 3.216 | 1e |
| Loon op Zand | 23,5% | 3.551 | 1e |
| Purmerend | 23,5% | 12.823 | 1e |
| Cranendonck | 23,3% | 3.050 | 1e |
| Buren | 23,3% | 4.304 | 1e |
| Drimmelen | 23,1% | 4.220 | 1e |
| Voorne aan Zee | 23,0% | 10.517 | 1e |
| Terneuzen | 23,0% | 6.679 | 1e |
| Tiel | 23,0% | 5.349 | 1e |
| Waalwijk | 22,8% | 6.628 | 1e |
| Midden-Groningen | 22,7% | 8.216 | 1e |
| Baarle-Nassau | 22,6% | 1.018 | 1e |
| Laarbeek | 22,5% | 3.338 | 1e |
| Ridderkerk | 22,4% | 6.240 | 1e |
| Lelystad | 22,4% | 9.195 | 1e |
| Meerssen | 22,2% | 2.682 | 1e |
| Valkenburg aan de Geul | 22,2% | 2.376 | 1e |
| Losser | 22,2% | 3.421 | 1e |
| Weert | 22,2% | 6.629 | 1e |
| Druten | 22,1% | 2.775 | 1e |
| Katwijk | 22,0% | 9.255 | 1e |
| Gemert-Bakel | 21,9% | 4.267 | 1e |
| Boekel | 21,9% | 1.604 | 1e |
| Deurne | 21,8% | 4.576 | 1e |
| Roosendaal | 21,5% | 9.025 | 1e |
| Reusel-De Mierden | 21,4% | 1.867 | 1e |
| Altena | 21,4% | 8.029 | 1e |
| Dantumadiel | 21,4% | 2.654 | 1e |
| Someren | 21,4% | 2.749 | 1e |
| Bunschoten | 21,4% | 3.129 | 1e |
| Gulpen-Wittem | 21,4% | 2.068 | 1e |
| Tubbergen | 21,3% | 3.248 | 2e |
| Eemsdelta | 21,3% | 5.574 | 1e |
| Valkenswaard | 21,2% | 4.200 | 1e |
| Voerendaal | 21,2% | 1.730 | 1e |
| Westland | 21,2% | 15.037 | 1e |
| Zwijndrecht | 21,2% | 5.348 | 1e |
| Bergen op Zoom | 21,2% | 8.264 | 1e |
| Velsen | 21,1% | 8.776 | 1e |
| West Betuwe | 21,1% | 7.409 | 1e |
| Oostzaan | 21,1% | 1.339 | 1e |
| Goeree-Overflakkee | 21,1% | 7.283 | 1e |
| Zevenaar | 21,1% | 6.091 | 1e |
| Weststellingwerf | 21,1% | 3.634 | 1e |
| Sluis | 21,1% | 2.737 | 1e |
| Zundert | 21,0% | 2.957 | 1e |
| Westervoort | 21,0% | 1.941 | 1e |
| Heusden | 20,9% | 6.044 | 1e |
| Vlaardingen | 20,9% | 7.897 | 1e |
| Berg en Dal | 20,8% | 4.946 | 1e |
| Lopik | 20,8% | 2.025 | 1e |
| Maastricht | 20,8% | 13.190 | 1e |
| Gennep | 20,8% | 2.267 | 1e |
| Stede Broec | 20,7% | 2.823 | 1e |
| Etten-Leur | 20,6% | 5.553 | 1e |
| Beverwijk | 20,6% | 4.791 | 1e |
| Oldebroek | 20,6% | 3.317 | 1e |
| Oosterhout | 20,5% | 7.046 | 1e |
| Coevorden | 20,4% | 4.829 | 1e |
| Horst aan de Maas | 20,4% | 5.655 | 1e |
| Bladel | 20,4% | 2.755 | 1e |
| Tholen | 20,4% | 3.412 | 2e |
| Borger-Odoorn | 20,4% | 3.555 | 1e |
| Schiedam | 20,3% | 7.644 | 1e |
| Zandvoort | 20,3% | 2.130 | 2e |
| Beuningen | 20,3% | 3.559 | 1e |
| Noardeast-Fryslân | 20,2% | 5.942 | 2e |
| Venray | 20,1% | 5.277 | 1e |
| Meierijstad | 20,1% | 10.448 | 1e |
| Hollands Kroon | 19,8% | 6.057 | 1e |
| Vlissingen | 19,8% | 4.755 | 1e |
| Geldrop-Mierlo | 19,8% | 4.891 | 1e |
| Gilze en Rijen | 19,8% | 3.278 | 1e |
| Dongen | 19,8% | 3.313 | 1e |
| Neder-Betuwe | 19,7% | 3.123 | 2e |
| Zoetermeer | 19,7% | 14.236 | 1e |
| Enschede | 19,5% | 17.027 | 1e |
| Nieuwegein | 19,5% | 7.407 | 1e |
| Wijchen | 19,4% | 5.362 | 1e |
| Harlingen | 19,3% | 1.945 | 1e |
| Noord-Beveland | 19,2% | 1.003 | 1e |
| Almere | 19,2% | 20.380 | 1e |
| Papendrecht | 19,2% | 3.783 | 1e |
| Bernheze | 19,2% | 4.038 | 1e |
| Doesburg | 19,1% | 1.354 | 1e |
| Oirschot | 19,1% | 2.514 | 1e |
| Hardenberg | 19,1% | 8.004 | 2e |
| Maashorst | 19,1% | 7.023 | 2e |
| Bergeijk | 19,0% | 2.415 | 1e |
| Ooststellingwerf | 18,9% | 3.192 | 1e |
| Steenwijkerland | 18,9% | 5.613 | 1e |
| Boxtel | 18,7% | 3.934 | 2e |
| Hoeksche Waard | 18,6% | 11.066 | 1e |
| Maassluis | 18,5% | 3.782 | 1e |
| Vijfheerenlanden | 18,5% | 7.042 | 1e |
| Veldhoven | 18,5% | 5.136 | 2e |
| Albrandswaard | 18,5% | 3.010 | 2e |
| Smallingerland | 18,4% | 6.416 | 1e |
| Land van Cuijk | 18,4% | 11.149 | 1e |
| Oude IJsselstreek | 18,4% | 4.735 | 1e |
| Eijsden-Margraten | 18,3% | 3.113 | 1e |
| Doetinchem | 18,3% | 6.928 | 1e |
| Heemskerk | 18,2% | 4.408 | 2e |
| Sint-Michielsgestel | 18,2% | 3.642 | 2e |
| Zaanstad | 18,2% | 15.044 | 1e |
| Hendrik-Ido-Ambacht | 18,2% | 3.630 | 1e |
| Duiven | 18,2% | 2.948 | 3e |
| Heerde | 18,1% | 2.346 | 2e |
| Epe | 18,0% | 4.025 | 1e |
| Rijswijk | 17,9% | 5.604 | 2e |
| Sliedrecht | 17,9% | 2.775 | 1e |
| Alblasserdam | 17,8% | 2.146 | 2e |
| Asten | 17,8% | 2.006 | 2e |
| Uithoorn | 17,8% | 3.149 | 3e |
| Dordrecht | 17,7% | 11.815 | 1e |
| Dinkelland | 17,7% | 3.342 | 3e |
| Capelle aan den IJssel | 17,7% | 6.208 | 1e |
| Haaksbergen | 17,7% | 2.909 | 2e |
| Best | 17,6% | 3.396 | 3e |
| Medemblik | 17,6% | 5.024 | 2e |
| Wijk bij Duurstede | 17,6% | 2.797 | 1e |
| Brummen | 17,6% | 2.518 | 1e |
| Nieuwkoop | 17,5% | 3.315 | 2e |
| Lingewaard | 17,5% | 5.528 | 3e |
| Dronten | 17,5% | 4.696 | 1e |
| Putten | 17,5% | 2.952 | 2e |
| Rhenen | 17,5% | 2.323 | 1e |
| Barendrecht | 17,4% | 5.113 | 1e |
| Nijkerk | 17,3% | 5.091 | 1e |
| Zaltbommel | 17,3% | 3.229 | 1e |
| Urk | 17,3% | 2.306 | 2e |
| Reimerswaal | 17,3% | 2.317 | 2e |
| Haarlemmermeer | 17,2% | 15.846 | 3e |
| Kaag en Braassem | 17,2% | 3.282 | 2e |
| Elburg | 17,2% | 2.714 | 2e |
| Waadhoeke | 17,2% | 5.075 | 2e |
| Krimpen aan den IJssel | 17,2% | 3.148 | 1e |
| Noordoostpolder | 17,2% | 4.978 | 2e |
| Landsmeer | 17,1% | 1.267 | 3e |
| Oldenzaal | 17,1% | 3.593 | 2e |
| Tytsjerksteradiel | 17,1% | 3.682 | 2e |
| Goirle | 17,1% | 2.708 | 3e |
| Enkhuizen | 17,0% | 1.878 | 2e |
| De Fryske Marren | 16,9% | 5.828 | 2e |
| Zeewolde | 16,8% | 2.474 | 2e |
| 's-Hertogenbosch | 16,8% | 16.578 | 2e |
| Opmeer | 16,8% | 1.340 | 2e |
| Kampen | 16,8% | 5.985 | 2e |
| Midden-Drenthe | 16,7% | 3.944 | 1e |
| Waddinxveen | 16,7% | 3.508 | 1e |
| Borsele | 16,6% | 2.491 | 2e |
| Overbetuwe | 16,6% | 5.278 | 3e |
| Hillegom | 16,6% | 2.314 | 3e |
| De Wolden | 16,6% | 2.878 | 2e |
| Schouwen-Duiveland | 16,6% | 3.844 | 1e |
| Tilburg | 16,5% | 19.944 | 2e |
| Alphen-Chaam | 16,4% | 1.155 | 2e |
| Zuidplas | 16,4% | 4.839 | 1e |
| Aalsmeer | 16,3% | 3.196 | 2e |
| Zwartewaterland | 16,3% | 2.484 | 2e |
| Renswoude | 16,2% | 605 | 2e |
| Wormerland | 16,2% | 1.718 | 3e |
| Opsterland | 16,2% | 3.201 | 1e |
| Wierden | 16,2% | 2.827 | 3e |
| Dijk en Waard | 16,1% | 8.691 | 3e |
| Stichtse Vecht | 16,0% | 6.531 | 3e |
| Gorinchem | 16,0% | 3.599 | 2e |
| Hellendoorn | 15,9% | 3.938 | 2e |
| Borne | 15,9% | 2.579 | 4e |
| Lisse | 15,8% | 2.434 | 3e |
| Den Haag | 15,8% | 38.897 | 3e |
| IJsselstein | 15,8% | 3.277 | 3e |
| Hoorn | 15,7% | 6.734 | 2e |
| Scherpenzeel | 15,7% | 1.096 | 2e |
| Het Hogeland | 15,6% | 4.901 | 2e |
| Heerenveen | 15,6% | 5.119 | 2e |
| Súdwest-Fryslân | 15,6% | 9.110 | 2e |
| Krimpenerwaard | 15,6% | 5.881 | 1e |
| Berkelland | 15,6% | 4.756 | 2e |
| Pijnacker-Nootdorp | 15,6% | 5.545 | 3e |
| Rheden | 15,5% | 4.305 | 3e |
| De Ronde Venen | 15,5% | 4.581 | 3e |
| Westerkwartier | 15,5% | 6.567 | 2e |
| Ameland | 15,4% | 481 | 3e |
| Hof van Twente | 15,4% | 3.753 | 3e |
| Veenendaal | 15,4% | 6.582 | 1e |
| Alphen aan den Rijn | 15,3% | 10.814 | 3e |
| Heeze-Leende | 15,3% | 1.741 | 4e |
| Schagen | 15,2% | 4.794 | 3e |
| Oudewater | 15,2% | 1.058 | 3e |
| Meppel | 15,2% | 3.521 | 2e |
| Montfoort | 15,1% | 1.406 | 3e |
| Apeldoorn | 15,0% | 15.474 | 2e |
| Eersel | 15,0% | 1.978 | 4e |
| Rotterdam | 14,9% | 43.121 | 3e |
| Olst-Wijhe | 14,9% | 1.924 | 3e |
| Aalten | 14,9% | 2.704 | 2e |
| Drechterland | 14,9% | 1.946 | 3e |
| Hardinxveld-Giessendam | 14,8% | 1.811 | 3e |
| Bronckhorst | 14,8% | 3.796 | 3e |
| Koggenland | 14,8% | 2.302 | 3e |
| Goes | 14,8% | 3.623 | 1e |
| Rijssen-Holten | 14,8% | 3.868 | 3e |
| Molenlanden | 14,7% | 4.465 | 3e |
| Zoeterwoude | 14,7% | 991 | 2e |
| Lansingerland | 14,6% | 5.882 | 4e |
| Westerveld | 14,5% | 2.081 | 2e |
| Eemnes | 14,5% | 979 | 3e |
| Uitgeest | 14,4% | 1.303 | 3e |
| Leeuwarden | 14,4% | 11.253 | 3e |
| Harderwijk | 14,4% | 4.497 | 4e |
| Waterland | 14,4% | 1.694 | 4e |
| Oost Gelre | 14,3% | 2.938 | 4e |
| Assen | 14,3% | 6.196 | 3e |
| Eindhoven | 14,3% | 16.855 | 3e |
| Noordenveld | 14,3% | 3.090 | 4e |
| Wijdemeren | 14,3% | 2.361 | 3e |
| Nunspeet | 14,3% | 2.794 | 2e |
| Barneveld | 14,2% | 5.656 | 3e |
| Bodegraven-Reeuwijk | 14,0% | 3.291 | 3e |
| Winterswijk | 14,0% | 2.615 | 4e |
| Kapelle | 14,0% | 1.204 | 2e |
| Son en Breugel | 14,0% | 1.603 | 4e |
| Culemborg | 13,9% | 2.633 | 3e |
| Oisterwijk | 13,8% | 2.987 | 4e |
| Dalfsen | 13,7% | 2.825 | 3e |
| Zutphen | 13,6% | 4.289 | 3e |
| Hilvarenbeek | 13,6% | 1.524 | 4e |
| Staphorst | 13,6% | 1.597 | 2e |
| Leiderdorp | 13,6% | 2.362 | 4e |
| Arnhem | 13,4% | 12.027 | 3e |
| Huizen | 13,4% | 3.426 | 4e |
| Texel | 13,4% | 1.396 | 4e |
| Voorst | 13,3% | 2.286 | 4e |
| Wassenaar | 13,3% | 2.039 | 3e |
| Leidschendam-Voorburg | 13,3% | 5.887 | 4e |
| Breda | 13,1% | 14.575 | 4e |
| Teylingen | 13,1% | 3.284 | 4e |
| Alkmaar | 13,0% | 8.807 | 4e |
| Gouda | 13,0% | 5.831 | 3e |
| Deventer | 13,0% | 8.253 | 3e |
| Aa en Hunze | 12,9% | 2.314 | 4e |
| Soest | 12,8% | 3.858 | 3e |
| Ommen | 12,7% | 1.659 | 3e |
| Middelburg | 12,7% | 3.789 | 3e |
| Ede | 12,7% | 9.882 | 4e |
| Raalte | 12,6% | 3.337 | 4e |
| Ermelo | 12,6% | 2.344 | 3e |
| Houten | 12,6% | 4.172 | 4e |
| Heumen | 12,6% | 1.444 | 5e |
| Diemen | 12,5% | 1.903 | 4e |
| Bergen NH | 12,5% | 2.595 | 4e |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 12,3% | 1.995 | 4e |
| Mook en Middelaar | 12,2% | 695 | 4e |
| Woerden | 12,1% | 4.148 | 4e |
| Midden-Delfland | 12,0% | 1.561 | 4e |
| Woudenberg | 12,0% | 1.130 | 4e |
| Delft | 12,0% | 7.069 | 3e |
| Hilversum | 11,9% | 6.224 | 4e |
| Hattem | 11,9% | 1.034 | 4e |
| Vught | 11,8% | 2.459 | 5e |
| Voorschoten | 11,6% | 1.883 | 5e |
| Waalre | 11,5% | 1.285 | 5e |
| Baarn | 11,2% | 1.771 | 5e |
| Terschelling | 11,1% | 464 | 5e |
| Leiden | 11,0% | 8.488 | 3e |
| Zwolle | 10,9% | 9.218 | 5e |
| Renkum | 10,9% | 2.302 | 5e |
| Amstelveen | 10,7% | 4.868 | 4e |
| Vlieland | 10,7% | 112 | 5e |
| Blaricum | 10,5% | 817 | 3e |
| Nijmegen | 10,5% | 12.334 | 3e |
| Amersfoort | 10,3% | 10.438 | 5e |
| Castricum | 10,0% | 2.567 | 5e |
| Haarlem | 10,0% | 9.207 | 4e |
| Tynaarlo | 10,0% | 2.321 | 5e |
| Zeist | 9,9% | 4.010 | 5e |
| Veere | 9,8% | 1.487 | 5e |
| Utrechtse Heuvelrug | 9,8% | 3.305 | 5e |
| Leusden | 9,8% | 2.106 | 5e |
| Ouder-Amstel | 9,6% | 804 | 4e |
| Lochem | 9,5% | 2.311 | 5e |
| Schiermonnikoog | 8,9% | 93 | 5e |
| De Bilt | 8,8% | 2.462 | 5e |
| Heiloo | 8,5% | 1.448 | 5e |
| Bunnik | 8,5% | 938 | 5e |
| Gooise Meren | 8,4% | 3.095 | 5e |
| Groningen | 8,4% | 12.369 | 5e |
| Wageningen | 7,9% | 2.002 | 4e |
| Laren | 7,7% | 580 | 4e |
| Oegstgeest | 7,4% | 1.172 | 5e |
| Amsterdam | 6,9% | 29.546 | 5e |
| Utrecht | 6,8% | 14.622 | 4e |
| Heemstede | 6,6% | 1.149 | 5e |
| Bloemendaal | 5,8% | 893 | 5e |
| Rozendaal | 5,1% | 66 | 5e |
Lokale lijsten met dezelfde naam in verschillende gemeenten kunnen een andere partij zijn. We voegen lijsten samen op de (afgekorte) naam.