Opkomst per gemeente, 2025

Van de 340 gemeenten die we volgen had Schiermonnikoog de hoogste opkomst (132,6%) en Rotterdam de laagste (63,3%). Gemiddeld ging 81,6% van de kiezers stemmen.

GemeentePlaatsOpkomstStemmersKiesgerechtigden
Schiermonnikoog1132,6%1.050792
Vlieland2112,0%1.053940
Ameland3105,6%3.1452.977
Terschelling4105,3%4.2114.000
Rozendaal595,8%1.2911.347
Texel694,7%10.48911.071
Staphorst791,5%11.82712.923
Bunnik890,0%11.10812.337
Urk989,5%13.39414.966
Renswoude1089,0%3.7374.199
Rijssen-Holten1188,9%26.28129.550
Veere1288,9%15.22817.125
Dalfsen1388,8%20.77323.385
Zwartewaterland1488,7%15.33217.276
Scherpenzeel1588,5%7.0027.911
Tubbergen1688,4%15.27917.293
Wierden1788,3%17.57519.908
Dinkelland1888,1%18.96021.512
Bloemendaal1988,0%15.58517.707
Ommen2088,0%13.12614.917
Molenlanden2188,0%30.35834.509
Midden-Delfland2287,9%13.07214.866
Montfoort2387,8%9.38710.689
Hattem2487,7%8.7379.957
Nunspeet2587,7%19.68922.440
Bunschoten2687,7%14.67416.725
Putten2787,6%16.95519.356
Barneveld2887,6%40.14545.847
De Wolden2987,5%17.46619.960
Eemnes3087,4%6.7917.772
Oegstgeest3187,4%15.94718.253
Heiloo3287,3%17.11619.605
Waterland3387,3%11.87613.611
Castricum3487,2%25.78029.563
Lochem3587,1%24.35827.973
Leusden3687,1%21.72224.949
Westerveld3787,0%14.41916.583
Mook en Middelaar3886,9%5.7436.612
Hilvarenbeek3986,6%11.26413.011
Nuenen, Gerwen en Nederwetten4086,5%16.30618.847
Houten4186,4%33.31838.574
Oldebroek4286,3%16.19018.760
Bergen NH4386,2%20.95424.320
Elburg4486,1%15.85418.410
Neder-Betuwe4586,1%15.86418.423
Woudenberg4686,1%9.47811.010
West Betuwe4786,1%35.26240.974
Uitgeest4886,0%9.06510.543
Hellendoorn4985,9%24.86128.936
Edam-Volendam5085,9%25.43029.599
Bronckhorst5185,9%25.77930.010
Oudewater5285,9%7.0058.159
Heumen5385,8%11.57013.479
Tynaarlo5485,8%23.46127.337
Heemstede5585,8%17.51220.411
Hof van Twente5685,8%24.52428.590
Kapelle5785,7%8.61010.045
Utrechtse Heuvelrug5885,7%33.96239.652
Voorschoten5985,5%16.38619.165
Berkelland6085,5%30.66635.875
Wijdemeren6185,5%16.63219.458
Oost Gelre6285,4%20.60824.127
Teylingen6385,4%25.15529.462
Olst-Wijhe6485,4%12.96515.186
Raalte6585,4%26.50331.044
Aa en Hunze6685,4%18.12121.226
Wageningen6785,3%25.60630.016
Blaricum6885,2%7.7819.129
Borne6985,2%16.37119.209
Voorst7085,2%17.24820.242
Sint-Michielsgestel7185,2%20.10223.599
Midden-Drenthe7285,2%23.69327.815
Heeze-Leende7385,1%11.44613.450
Hardenberg7485,1%42.15449.554
Wijk bij Duurstede7585,1%16.00918.822
Kaag en Braassem7685,0%19.18622.567
Waalre7785,0%11.20713.184
Bodegraven-Reeuwijk7885,0%23.55027.707
Alphen-Chaam7985,0%7.0668.316
Heerde8084,9%13.01615.324
Buren8184,9%18.54121.838
Schouwen-Duiveland8284,9%23.35227.514
Haaksbergen8384,9%16.54419.493
Hardinxveld-Giessendam8484,8%12.25314.450
Zaltbommel8584,7%18.77322.155
Borsele8684,7%15.04417.755
Lopik8784,7%9.77111.534
Maasdriel8884,7%16.57319.564
Noordenveld8984,7%21.77525.717
Rhenen9084,7%13.37515.799
Oirschot9184,6%13.26815.681
Lisse9284,6%15.45618.268
Nijkerk9384,6%29.59734.996
Oostzaan9484,5%6.3877.555
Gooise Meren9584,5%37.19644.025
Kampen9684,4%35.89242.502
Krimpenerwaard9784,4%37.85444.850
Gulpen-Wittem9884,3%9.73911.557
Altena9984,3%37.61844.644
Ermelo10084,2%18.66622.156
Reimerswaal10184,2%13.47916.000
Asten10284,1%11.33313.468
Bergeijk10384,1%12.76515.173
De Ronde Venen10484,1%29.66735.270
West Maas en Waal10584,1%13.69716.290
Son en Breugel10684,1%11.52813.711
Renkum10784,0%21.31225.368
Landsmeer10884,0%7.4548.873
Oisterwijk10984,0%21.75925.906
Westerkwartier11084,0%42.67650.815
Woerden11183,9%34.51841.118
Goeree-Overflakkee11283,9%34.65941.286
Katwijk11383,9%42.24350.327
Lansingerland11483,9%40.39748.166
Tytsjerksteradiel11583,8%21.66825.843
De Fryske Marren11683,8%34.68141.399
Laren11783,8%7.5308.990
Zeewolde11883,7%14.79417.665
Lingewaard11983,7%31.72537.895
Tholen12083,7%16.84620.125
Epe12183,7%22.40726.771
Koggenland12283,7%15.63518.686
Ede12383,5%78.37193.808
Overbetuwe12483,5%31.96438.300
Bernheze12583,4%21.18625.394
Berg en Dal12683,4%23.87028.614
Twenterand12783,4%22.19826.610
Wassenaar12883,4%15.40618.471
Beuningen12983,3%17.64221.179
Eersel13083,3%13.30615.979
Pijnacker-Nootdorp13183,3%35.77342.967
Aalten13283,3%18.21521.879
Hoeksche Waard13383,2%59.92072.021
Steenwijkerland13483,2%29.93435.980
Drechterland13583,1%13.14615.811
Aalsmeer13683,1%19.68923.684
Eijsden-Margraten13783,1%17.07320.548
Boekel13883,0%7.4158.931
Hendrik-Ido-Ambacht13983,0%20.09024.201
Leiderdorp14083,0%17.52321.110
Zoeterwoude14183,0%6.7988.194
Nieuwkoop14282,9%19.01022.926
Ouder-Amstel14382,8%8.46010.212
Wijchen14482,8%27.81133.579
Reusel-De Mierden14582,8%8.75210.568
Losser14682,8%15.48618.703
Vught14782,7%20.92125.290
Westland14882,7%71.17486.056
Zwolle14982,7%84.965102.781
Meppel15082,6%23.32428.227
Opsterland15182,6%19.87824.068
Someren15282,6%12.92515.652
Opmeer15382,6%8.0429.740
Borger-Odoorn15482,6%17.56321.275
Land van Cuijk15582,5%61.11774.046
Het Hogeland15682,5%31.55538.237
Goirle15782,5%15.95419.344
Coevorden15882,5%23.77828.831
De Bilt15982,4%28.06734.043
Oldenzaal16082,4%21.13525.636
Waddinxveen16182,4%21.08325.574
Bladel16282,4%13.61116.511
Amersfoort16382,4%101.581123.279
Drimmelen16482,4%18.32522.242
Montferland16582,4%24.52429.776
Dantumadiel16682,3%12.44915.118
Culemborg16782,3%18.98723.059
Schagen16882,2%31.68038.518
Wormerland16982,2%10.66012.963
Leiden17082,2%77.96594.843
Stichtse Vecht17182,2%40.98449.861
Harderwijk17282,2%31.40238.210
Voerendaal17382,2%8.1989.979
Horst aan de Maas17482,1%27.91033.985
Soest17582,1%30.37136.983
Súdwest-Fryslân17682,1%58.67771.480
Brummen17782,0%14.42217.584
Noord-Beveland17881,9%5.2546.413
Duiven17981,9%16.33019.933
Medemblik18081,8%28.71035.088
Noardeast-Fryslân18181,8%29.62336.224
Hillegom18281,8%14.03717.170
Noordoostpolder18381,7%29.14335.665
Meerssen18481,5%12.16314.918
Best18581,5%19.39523.791
Laarbeek18681,5%14.94218.336
Groningen18781,5%148.877182.700
Baarn18881,5%15.95719.586
Heusden18981,5%29.03335.642
Zuidplas19081,4%29.58636.326
Gemert-Bakel19181,4%19.62324.109
Valkenburg aan de Geul19281,4%10.78913.259
Hollands Kroon19381,3%30.68137.718
Deurne19481,3%21.12826.003
Ooststellingwerf19581,2%16.97220.906
Utrecht19681,2%215.946266.036
Veenendaal19781,2%43.04153.026
Dronten19881,1%26.99133.264
Weststellingwerf19981,1%17.33521.368
Zeist20081,1%40.60350.054
Peel en Maas20181,1%28.65435.333
Druten20281,1%12.62515.571
Nederweert20381,1%11.16313.768
Baarle-Nassau20481,0%4.5305.591
Winterswijk20581,0%18.76523.174
Cranendonck20680,9%13.13916.235
Alphen aan den Rijn20780,9%71.15987.934
Zutphen20880,8%31.70339.221
Meierijstad20980,8%52.30764.773
Zundert21080,7%14.15517.537
Oude IJsselstreek21180,7%25.93032.132
Vijfheerenlanden21280,7%38.31347.482
Gilze en Rijen21380,7%16.72120.730
Achtkarspelen21480,6%17.95022.269
Geldrop-Mierlo21580,6%24.88730.877
Krimpen aan den IJssel21680,6%18.42522.869
Loon op Zand21780,5%15.19818.875
Waadhoeke21880,5%29.66936.849
IJsselstein21980,4%20.89025.973
Nijmegen22080,4%117.791146.484
Stede Broec22180,4%13.69617.045
Alblasserdam22280,3%12.10315.076
Boxtel22380,2%21.23626.467
Veldhoven22480,1%27.97634.909
Albrandswaard22580,1%16.38520.447
Heerenveen22680,0%32.97241.207
Maashorst22780,0%37.07546.336
Rheden22879,9%27.86834.867
's-Hertogenbosch22979,9%99.252124.189
Huizen23079,8%25.70432.209
Zevenaar23179,8%29.04736.409
Barendrecht23279,8%29.58937.098
Hilversum23379,6%52.64766.110
Deventer23479,6%63.98880.374
Valkenswaard23579,6%19.90225.000
Uithoorn23679,5%17.85322.447
Leudal23779,5%22.70628.557
Middelburg23879,5%30.02537.766
Assen23979,5%43.60254.858
Bergen NH24079,4%8.43610.625
Haarlem24179,4%92.789116.904
Doetinchem24279,3%38.05647.982
Dijk en Waard24379,2%54.43568.739
Heemskerk24479,2%24.42130.849
Hoogeveen24579,1%34.69143.832
Simpelveld24679,1%6.4178.117
Dongen24779,0%16.87821.354
Papendrecht24879,0%19.85625.123
Beek24979,0%10.17512.885
Leidschendam-Voorburg25079,0%44.53156.395
Goes25178,9%24.66531.253
Apeldoorn25278,8%103.392131.161
Moerdijk25378,7%23.62630.020
Harlingen25478,7%10.14012.892
Beekdaelen25578,6%22.77328.971
Smallingerland25678,6%35.07144.645
Geertruidenberg25778,6%13.60917.325
Enkhuizen25878,5%11.13014.172
Roerdalen25978,4%12.94616.505
Delft26078,4%59.47775.866
Alkmaar26178,4%68.13186.933
Zandvoort26278,3%10.55813.481
Velsen26378,3%41.79953.380
Leeuwarden26478,3%78.393100.119
Gouda26578,3%45.23357.787
Haarlemmermeer26678,2%92.714118.555
Voorne aan Zee26778,2%45.89158.699
Oss26878,2%56.25171.971
Breda26977,9%111.820143.601
Gennep27077,8%10.96914.093
Doesburg27177,8%7.1229.153
Westerwolde27277,8%15.85820.396
Etten-Leur27377,7%27.11734.882
Steenbergen27477,7%14.73618.956
Westervoort27577,7%9.30711.976
Stein27677,6%15.78720.334
Sluis27777,6%13.05716.824
Venray27877,5%26.42034.069
Amstelveen27977,5%45.62958.888
Gorinchem28077,4%22.63429.243
Woensdrecht28177,4%12.57016.247
Waalwijk28277,3%29.22837.788
Emmen28377,3%67.49887.342
Halderberge28477,2%18.75824.289
Rucphen28577,2%14.73019.080
Echt-Susteren28676,9%19.80225.753
Oosterhout28776,6%34.56745.105
Sliedrecht28876,6%15.63820.410
Hulst28976,5%14.96519.555
Nieuwegein29075,9%38.34650.514
Weert29175,9%30.12239.682
Maasgouw29275,8%14.99619.771
Beesel29375,8%8.11510.707
Hoorn29475,7%43.14156.964
Ridderkerk29575,5%28.00337.095
Purmerend29675,1%55.06573.318
Maassluis29775,1%20.54627.373
Midden-Groningen29875,0%36.51848.716
Beverwijk29974,9%23.45431.328
Stadskanaal30074,7%19.24125.766
Oldambt30174,6%23.88732.032
Maastricht30274,4%63.85485.819
Veendam30374,4%16.62022.342
Zoetermeer30474,3%72.76297.898
Zwijndrecht30574,1%25.42634.295
Bergen op Zoom30674,0%39.33353.140
Venlo30774,0%55.86675.521
Tiel30874,0%23.45431.709
Eemsdelta30973,7%26.33135.704
Diemen31073,7%15.36620.855
Rijswijk31173,6%31.46442.767
Terneuzen31273,5%29.21839.737
Enschede31373,3%88.196120.323
Pekela31473,2%7.1069.709
Landgraaf31573,2%21.56329.470
Dordrecht31673,1%67.07291.738
Helmond31772,9%50.46869.269
Vaals31872,8%4.2305.809
Tilburg31972,8%121.638167.078
Roosendaal32072,8%42.15957.916
Almelo32172,7%41.38656.943
Eindhoven32272,6%119.068164.065
Arnhem32372,0%90.212125.265
Zaanstad32471,9%83.419115.954
Sittard-Geleen32571,6%52.66273.501
Amsterdam32671,2%432.199606.766
Roermond32771,2%32.54945.703
Den Helder32871,1%31.70344.567
Vlissingen32971,0%24.20934.113
Nissewaard33070,6%47.27966.952
Brunssum33169,8%15.51222.216
Capelle aan den IJssel33269,4%35.35650.921
Vlaardingen33369,4%38.10654.908
Den Haag33469,4%248.100357.702
Lelystad33569,2%41.49359.965
Kerkrade33668,2%23.05133.803
Schiedam33767,7%37.89055.976
Almere33867,5%107.188158.693
Heerlen33965,8%44.49167.580
Rotterdam34063,3%291.356460.532

Het gemiddelde is het gemiddelde van de gemeenten, niet gewogen naar grootte.

Alle verkiezingsoverzichten