Opkomst per gemeente, 2023

Van de 340 gemeenten die we volgen had Schiermonnikoog de hoogste opkomst (117,0%) en Rotterdam de laagste (64,2%). Gemiddeld ging 81,0% van de kiezers stemmen.

GemeentePlaatsOpkomstStemmersKiesgerechtigden
Schiermonnikoog1117,0%938802
Ameland2110,5%3.2902.977
Vlieland3101,4%970957
Rozendaal494,7%1.2541.324
Terschelling594,4%3.8624.092
Texel692,7%10.23811.049
Staphorst791,4%11.55912.651
Bunnik888,6%10.74212.124
Dalfsen988,6%20.39823.026
Rijssen-Holten1088,6%25.72529.048
Tubbergen1188,5%15.14717.107
Dinkelland1288,2%18.90421.425
Wierden1388,1%17.13719.462
Urk1488,0%12.78514.526
Bloemendaal1587,9%15.43917.556
Molenlanden1687,8%30.08734.261
Zwartewaterland1787,7%15.03117.134
Renswoude1887,6%3.5824.088
Barneveld1987,3%39.32245.018
De Wolden2087,3%17.30419.815
Montfoort2187,3%9.33710.699
Veere2287,3%15.11417.322
Midden-Delfland2387,2%12.97514.888
Ommen2487,1%12.75814.645
Putten2586,9%16.77019.301
Waterland2686,8%11.82313.616
Oegstgeest2786,8%15.71418.111
Mook en Middelaar2886,7%5.7296.605
Scherpenzeel2986,7%6.7267.757
Hattem3086,6%8.5019.813
Eemnes3186,4%6.4607.473
Westerveld3286,4%14.33416.597
Bunschoten3386,3%14.25616.517
Heiloo3486,3%16.79419.460
Castricum3586,3%25.17229.173
Borne3686,2%16.32418.938
Lochem3786,1%23.99427.873
Leusden3886,0%21.14524.573
Edam-Volendam3986,0%25.22429.340
Hof van Twente4085,9%24.42328.422
Woudenberg4185,9%9.29210.814
Bronckhorst4285,9%25.60229.806
Hellendoorn4385,9%24.69328.757
Tynaarlo4485,8%23.11326.933
Berkelland4585,7%30.66935.773
Neder-Betuwe4685,7%15.54918.137
Hilvarenbeek4785,7%10.94912.780
Voorschoten4885,6%16.16418.890
Oudewater4985,5%6.8007.950
Elburg5085,5%15.61918.278
Nunspeet5185,4%19.10722.385
Raalte5285,3%25.96830.429
Heumen5385,3%11.38213.343
Heemstede5485,3%17.50320.519
Nuenen, Gerwen en Nederwetten5585,3%16.05018.819
Kapelle5685,2%8.4629.927
Teylingen5785,2%25.00129.340
West Betuwe5885,1%34.48740.506
Blaricum5985,1%7.7979.162
Aa en Hunze6085,1%17.91821.059
Hardenberg6185,1%41.62948.928
Haaksbergen6285,1%16.65419.575
Oldebroek6385,0%15.70818.470
Bergen NH6484,9%20.80424.495
Olst-Wijhe6584,9%12.71014.967
Houten6684,9%32.43538.211
Midden-Drenthe6784,8%23.46227.653
Kampen6884,8%35.52641.885
Hardinxveld-Giessendam6984,7%11.82413.952
Lisse7084,6%15.23918.015
Oost Gelre7184,6%20.38824.108
Noordenveld7284,6%21.72025.687
Voorst7384,5%16.96120.077
Utrechtse Heuvelrug7484,5%33.16439.269
Nijkerk7584,4%28.91334.253
Alphen-Chaam7684,3%6.9948.292
Wijk bij Duurstede7784,3%15.94418.910
Uitgeest7884,3%8.85710.509
Borsele7984,2%15.03817.854
Heerde8084,1%12.77515.187
Landsmeer8184,0%7.4048.813
West Maas en Waal8284,0%13.50516.077
Kaag en Braassem8384,0%18.80522.391
Tytsjerksteradiel8483,9%21.51525.629
Waalre8583,9%11.20113.344
De Fryske Marren8683,9%34.45541.065
Bodegraven-Reeuwijk8783,9%22.96127.370
Lopik8883,8%9.56511.411
Schouwen-Duiveland8983,8%23.14827.618
Reimerswaal9083,8%13.40716.004
De Bilt9183,7%27.66933.039
Buren9283,7%18.09921.624
Heeze-Leende9383,6%11.14713.332
Maasdriel9483,6%16.14019.313
Oldenzaal9583,5%21.08425.257
Westerkwartier9683,4%42.21350.595
Krimpenerwaard9783,4%37.36844.793
Goeree-Overflakkee9883,4%33.98740.748
Wageningen9983,4%24.89929.862
Katwijk10083,4%41.82350.162
Asten10183,4%11.06013.266
Oirschot10283,3%12.84515.415
Bergeijk10383,3%12.55515.070
Wijdemeren10483,3%16.12219.359
Woerden10583,3%34.01740.860
Twenterand10683,2%22.05826.498
Zeewolde10783,2%14.42917.340
Zaltbommel10883,2%18.45322.187
De Ronde Venen10983,1%29.23935.191
Lingewaard11083,1%31.16337.516
Drechterland11183,0%12.99515.651
Koggenland11283,0%15.29618.423
Renkum11383,0%20.96925.273
Wassenaar11482,9%15.05018.151
Ede11582,9%76.79592.632
Aalsmeer11682,9%19.60223.647
Laren11782,9%7.3488.867
Steenwijkerland11882,9%29.68535.826
Lansingerland11982,8%39.17947.295
Voerendaal12082,8%8.2789.995
Pijnacker-Nootdorp12182,8%34.82942.061
Son en Breugel12282,8%11.31713.668
Rhenen12382,7%12.88215.569
Overbetuwe12482,7%31.39337.942
Nieuwkoop12582,7%18.92022.875
Boekel12682,7%7.1678.668
Zoeterwoude12782,6%6.1727.468
Eersel12882,6%13.02915.767
Oostzaan12982,6%6.2747.593
Tholen13082,6%16.65520.157
Opsterland13182,6%19.82824.001
Gulpen-Wittem13282,6%9.64911.682
Ermelo13382,6%18.03721.841
Altena13482,5%36.49444.211
Sint-Michielsgestel13582,5%19.39623.507
Wijchen13682,5%27.27833.065
Hendrik-Ido-Ambacht13782,5%19.72923.920
Aalten13882,5%17.78121.564
Gooise Meren13982,5%36.13043.818
Dantumadiel14082,4%12.42815.087
Berg en Dal14182,4%23.58528.637
Losser14282,3%15.34818.638
Eijsden-Margraten14382,3%16.95520.592
Bernheze14482,3%20.71425.158
Oisterwijk14582,3%21.29325.867
Het Hogeland14682,3%31.54838.347
Borger-Odoorn14782,2%17.43021.196
Wormerland14882,2%10.79013.129
Leiderdorp14982,2%17.33121.091
Hoeksche Waard15082,1%58.53271.274
Land van Cuijk15182,1%59.82072.874
Epe15282,1%21.82726.594
Meppel15382,1%22.63827.588
Schagen15482,0%30.98837.792
Westland15582,0%69.44284.694
Vught15682,0%20.31924.791
Amersfoort15781,9%99.235121.150
Goirle15881,9%15.55318.988
Opmeer15981,9%7.7819.501
Brummen16081,8%14.18817.340
Montferland16181,8%24.39029.811
Horst aan de Maas16281,8%27.45833.575
Coevorden16381,8%23.59728.863
Bladel16481,7%13.51016.528
Hillegom16581,7%13.92817.044
Noord-Beveland16681,6%5.2136.387
Beuningen16781,6%17.19521.077
Duiven16881,6%16.29519.976
Stichtse Vecht16981,5%40.52649.695
Soest17081,4%29.88536.707
Waddinxveen17181,4%19.98224.548
Cranendonck17281,3%13.25616.296
Súdwest-Fryslân17381,3%57.97171.267
Culemborg17481,3%18.44722.687
Noordoostpolder17581,3%28.68335.277
Zwolle17681,2%82.748101.901
Drimmelen17781,2%18.03622.211
Ouder-Amstel17881,2%8.35210.292
Dronten17981,1%26.51632.679
Weststellingwerf18081,1%17.25021.269
Reusel-De Mierden18181,1%8.48010.456
Someren18281,1%12.66915.625
Druten18381,0%12.48415.410
Achtkarspelen18480,9%17.91922.141
Hollands Kroon18580,9%30.64237.873
Laarbeek18680,9%14.75718.245
Valkenburg aan de Geul18780,8%10.84713.421
Winterswijk18880,8%18.68823.129
Waadhoeke18980,8%29.70436.767
Noardeast-Fryslân19080,8%29.21336.164
Ooststellingwerf19180,7%17.01821.081
Medemblik19280,7%28.24834.995
Meierijstad19380,7%51.90964.323
Best19480,6%18.84723.384
Deurne19580,6%20.84625.872
Meerssen19680,6%12.12215.045
Gemert-Bakel19780,5%19.18523.834
Harderwijk19880,5%30.05137.342
Alblasserdam19980,4%12.16315.131
Leiden20080,4%76.79395.572
Peel en Maas20180,3%28.24835.158
Groningen20280,3%147.263183.403
Oude IJsselstreek20380,2%25.68132.004
Vijfheerenlanden20480,2%37.17146.334
Huizen20580,2%25.84332.223
Heerenveen20680,2%32.76440.859
Maashorst20780,1%36.80445.923
Alphen aan den Rijn20880,1%69.76487.064
Heusden20980,1%28.27835.295
Albrandswaard21080,1%16.09220.090
Krimpen aan den IJssel21180,0%18.24822.796
Zundert21280,0%13.91517.391
Zutphen21379,9%31.11838.933
Baarn21479,8%15.56619.501
Utrecht21579,8%209.410262.533
Zeist21679,8%39.91050.037
Deventer21779,8%62.88578.846
Rheden21879,7%27.79134.864
Veldhoven21979,7%27.45534.462
IJsselstein22079,7%20.65125.923
Loon op Zand22179,6%14.89518.715
Nederweert22279,6%11.05613.892
Zuidplas22379,5%28.22535.486
Geldrop-Mierlo22479,5%24.72831.094
Beek22579,5%10.27312.926
Stede Broec22679,4%13.42616.910
Leudal22779,4%22.80128.718
Harlingen22879,4%10.18112.825
Barendrecht22979,3%29.46237.134
Veenendaal23079,3%41.23351.980
Gilze en Rijen23179,3%16.29620.545
Valkenswaard23279,2%19.73224.900
Simpelveld23379,2%6.4708.167
Baarle-Nassau23479,1%4.3335.477
Uithoorn23579,0%17.57922.243
Zevenaar23679,0%28.52236.093
Beekdaelen23779,0%22.97329.080
Hoogeveen23878,8%34.58543.877
Enkhuizen23978,7%11.21514.248
Assen24078,7%42.63054.184
Middelburg24178,6%29.62537.685
Doetinchem24278,5%37.12847.319
Stein24378,5%16.09920.518
Amstelveen24478,4%45.54658.073
Papendrecht24578,4%19.77525.219
Leidschendam-Voorburg24678,4%44.07856.246
Dongen24778,4%16.52221.084
Hilversum24878,3%51.44465.706
Velsen24978,3%41.38952.889
Westerwolde25078,2%15.99520.444
Nijmegen25178,2%112.854144.277
Gennep25278,2%10.94113.989
Haarlem25378,2%91.358116.810
Smallingerland25478,2%34.55044.176
Bergen NH25578,2%8.30010.619
's-Hertogenbosch25678,0%96.198123.254
Heemskerk25778,0%24.24531.082
Zandvoort25878,0%10.61113.605
Oss25978,0%55.96371.774
Boxtel26078,0%20.25425.979
Dijk en Waard26178,0%52.88267.837
Westervoort26278,0%9.29411.923
Apeldoorn26377,9%101.718130.493
Voorne aan Zee26477,9%45.50158.444
Delft26577,7%59.27476.322
Haarlemmermeer26677,7%90.683116.771
Echt-Susteren26777,6%20.02725.805
Alkmaar26877,6%66.98786.329
Leeuwarden26977,6%77.26599.600
Goes27077,3%23.93530.954
Geertruidenberg27177,3%13.42417.375
Sliedrecht27277,2%15.28919.815
Emmen27377,1%67.20787.136
Doesburg27477,0%7.0139.105
Gouda27576,8%43.54856.667
Etten-Leur27676,8%26.47534.483
Moerdijk27776,8%22.91329.852
Venray27876,7%26.16634.101
Halderberge27976,7%18.43924.039
Woensdrecht28076,7%12.47616.270
Roerdalen28176,6%12.69216.563
Waalwijk28276,5%28.63437.440
Sluis28376,4%12.85516.815
Steenbergen28476,4%14.51718.989
Hulst28576,3%14.98419.631
Breda28676,3%108.662142.438
Beesel28776,2%8.13010.672
Weert28876,2%30.06839.477
Maasgouw28976,0%15.19420.005
Ridderkerk29075,9%28.11237.056
Nieuwegein29175,9%37.85649.904
Gorinchem29275,7%21.94928.981
Oosterhout29375,6%33.79144.669
Maassluis29475,6%20.13626.636
Purmerend29575,2%54.96373.111
Stadskanaal29675,1%19.40825.828
Hoorn29775,1%42.62956.761
Midden-Groningen29874,8%36.54348.846
Rucphen29974,8%14.26819.078
Veendam30074,5%16.51122.159
Zoetermeer30174,3%71.50396.207
Oldambt30274,3%23.71531.919
Beverwijk30374,1%23.17031.253
Eemsdelta30474,1%26.72636.075
Enschede30573,7%88.781120.497
Vaals30673,7%4.3025.841
Diemen30773,6%15.29520.789
Landgraaf30873,5%21.91329.799
Venlo30973,4%55.54675.663
Tiel31073,4%23.39231.878
Pekela31173,3%7.1669.774
Zwijndrecht31273,3%25.24734.449
Sittard-Geleen31373,2%54.13973.986
Terneuzen31473,1%29.01339.696
Maastricht31573,0%63.45486.888
Rijswijk31672,8%30.65742.084
Zaanstad31772,8%83.807115.180
Bergen op Zoom31872,7%38.23052.593
Almelo31972,6%41.03756.490
Eindhoven32072,2%118.399163.952
Dordrecht32172,1%65.69191.122
Arnhem32271,8%89.540124.745
Helmond32371,8%49.20768.562
Roosendaal32471,7%41.68858.168
Vlissingen32571,1%24.28034.170
Amsterdam32671,0%422.873595.930
Tilburg32770,7%118.690167.930
Nissewaard32870,6%47.10866.710
Den Helder32970,4%31.49044.758
Vlaardingen33070,2%38.32854.577
Roermond33170,2%32.01045.612
Brunssum33269,8%15.66522.435
Capelle aan den IJssel33369,7%35.07650.315
Den Haag33468,8%246.032357.606
Lelystad33568,6%40.99559.732
Schiedam33667,7%37.93656.052
Kerkrade33767,5%23.18234.322
Almere33867,5%105.355156.188
Heerlen33966,3%45.22768.247
Rotterdam34064,2%296.330461.855

Het gemiddelde is het gemiddelde van de gemeenten, niet gewogen naar grootte.

Alle verkiezingsoverzichten