Uitgaven aan Openbaar groen en (openlucht) recreatie per gemeente
Zo verdelen 287 gemeenten hun uitgaven aan openbaar groen en (openlucht) recreatie (jaarrekening 2025). Gemiddeld is dat 3,2% van wat de gemeente uitgeeft; Midden-Delfland besteedt er het grootste deel aan (9,0%).
| Gemeente | Plaats | Bedrag | Aandeel van de uitgaven | Verschil met gemiddelde |
|---|---|---|---|---|
| Midden-Delfland | 1 | € 6,5 miljoen | 9,0% | +5,8 pp |
| Oegstgeest | 2 | € 4,9 miljoen | 6,3% | +3,1 pp |
| Schouwen-Duiveland | 3 | € 9,4 miljoen | 6,3% | +3,1 pp |
| Sluis | 4 | € 6,1 miljoen | 6,1% | +2,8 pp |
| Wijdemeren | 5 | € 4,2 miljoen | 5,9% | +2,6 pp |
| Oude IJsselstreek | 6 | € 8,3 miljoen | 5,6% | +2,3 pp |
| Alphen-Chaam | 7 | € 1,8 miljoen | 5,4% | +2,2 pp |
| Oirschot | 8 | € 3,4 miljoen | 5,3% | +2,0 pp |
| Maashorst | 9 | € 11,1 miljoen | 5,2% | +2,0 pp |
| Amstelveen | 10 | € 18,3 miljoen | 5,1% | +1,9 pp |
| Bloemendaal | 11 | € 4,1 miljoen | 5,1% | +1,9 pp |
| Blaricum | 12 | € 2,1 miljoen | 5,0% | +1,8 pp |
| Bergen NH | 13 | € 5,1 miljoen | 5,0% | +1,8 pp |
| Bergen NH | 14 | € 5,1 miljoen | 5,0% | +1,8 pp |
| Twenterand | 15 | € 7,9 miljoen | 5,0% | +1,8 pp |
| Borger-Odoorn | 16 | € 5,3 miljoen | 4,9% | +1,7 pp |
| Sint-Michielsgestel | 17 | € 4,4 miljoen | 4,9% | +1,7 pp |
| Castricum | 18 | € 4,8 miljoen | 4,8% | +1,6 pp |
| Hollands Kroon | 19 | € 8,3 miljoen | 4,8% | +1,6 pp |
| Noordenveld | 20 | € 5,9 miljoen | 4,8% | +1,6 pp |
| Ameland | 21 | € 1,8 miljoen | 4,8% | +1,5 pp |
| Bergeijk | 22 | € 3,0 miljoen | 4,7% | +1,5 pp |
| Vlieland | 23 | € 494 duizend | 4,7% | +1,5 pp |
| Hoeksche Waard | 24 | € 12,9 miljoen | 4,7% | +1,5 pp |
| Eemnes | 25 | € 1,6 miljoen | 4,6% | +1,4 pp |
| Laren | 26 | € 1,6 miljoen | 4,6% | +1,4 pp |
| Stein | 27 | € 3,9 miljoen | 4,6% | +1,4 pp |
| Aalsmeer | 28 | € 5,0 miljoen | 4,6% | +1,3 pp |
| Westland | 29 | € 19,1 miljoen | 4,5% | +1,3 pp |
| Gilze en Rijen | 30 | € 4,2 miljoen | 4,5% | +1,3 pp |
| Wassenaar | 31 | € 4,2 miljoen | 4,5% | +1,3 pp |
| Eersel | 32 | € 2,9 miljoen | 4,5% | +1,2 pp |
| Brummen | 33 | € 3,3 miljoen | 4,4% | +1,2 pp |
| Voerendaal | 34 | € 1,7 miljoen | 4,4% | +1,1 pp |
| Geertruidenberg | 35 | € 3,4 miljoen | 4,4% | +1,1 pp |
| Voorschoten | 36 | € 3,5 miljoen | 4,4% | +1,1 pp |
| Boxtel | 37 | € 5,5 miljoen | 4,3% | +1,1 pp |
| Baarle-Nassau | 38 | € 1,2 miljoen | 4,3% | +1,0 pp |
| Staphorst | 39 | € 2,6 miljoen | 4,2% | +1,0 pp |
| West Betuwe | 40 | € 7,5 miljoen | 4,2% | +1,0 pp |
| Ridderkerk | 41 | € 7,7 miljoen | 4,2% | +1,0 pp |
| De Ronde Venen | 42 | € 6,2 miljoen | 4,2% | +1,0 pp |
| Moerdijk | 43 | € 6,2 miljoen | 4,2% | +0,9 pp |
| Stede Broec | 44 | € 3,2 miljoen | 4,2% | +0,9 pp |
| Opsterland | 45 | € 4,2 miljoen | 4,2% | +0,9 pp |
| Waalre | 46 | € 2,1 miljoen | 4,1% | +0,9 pp |
| Buren | 47 | € 3,6 miljoen | 4,1% | +0,9 pp |
| Heiloo | 48 | € 2,7 miljoen | 4,1% | +0,9 pp |
| Lochem | 49 | € 4,3 miljoen | 4,1% | +0,9 pp |
| Medemblik | 50 | € 6,5 miljoen | 4,1% | +0,8 pp |
| Leudal | 51 | € 4,3 miljoen | 4,1% | +0,8 pp |
| Lansingerland | 52 | € 8,8 miljoen | 4,1% | +0,8 pp |
| Huizen | 53 | € 5,8 miljoen | 4,0% | +0,8 pp |
| De Wolden | 54 | € 3,4 miljoen | 4,0% | +0,8 pp |
| Steenbergen | 55 | € 3,4 miljoen | 4,0% | +0,8 pp |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 56 | € 2,9 miljoen | 4,0% | +0,7 pp |
| Leusden | 57 | € 3,8 miljoen | 4,0% | +0,7 pp |
| Barendrecht | 58 | € 6,8 miljoen | 4,0% | +0,7 pp |
| Bronckhorst | 59 | € 4,6 miljoen | 4,0% | +0,7 pp |
| Hillegom | 60 | € 2,8 miljoen | 3,9% | +0,7 pp |
| Eijsden-Margraten | 61 | € 3,5 miljoen | 3,9% | +0,7 pp |
| Schiermonnikoog | 62 | € 488 duizend | 3,9% | +0,7 pp |
| Zundert | 63 | € 2,6 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Beesel | 64 | € 1,9 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Wijk bij Duurstede | 65 | € 2,9 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Laarbeek | 66 | € 2,8 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Hulst | 67 | € 3,9 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Texel | 68 | € 3,4 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Borsele | 69 | € 3,3 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Westerkwartier | 70 | € 9,4 miljoen | 3,9% | +0,6 pp |
| Haarlemmermeer | 71 | € 24,8 miljoen | 3,8% | +0,6 pp |
| Drimmelen | 72 | € 3,3 miljoen | 3,8% | +0,6 pp |
| Waddinxveen | 73 | € 4,4 miljoen | 3,8% | +0,6 pp |
| Gulpen-Wittem | 74 | € 1,9 miljoen | 3,8% | +0,6 pp |
| Kaag en Braassem | 75 | € 3,5 miljoen | 3,8% | +0,6 pp |
| Ermelo | 76 | € 3,8 miljoen | 3,8% | +0,6 pp |
| Overbetuwe | 77 | € 5,7 miljoen | 3,8% | +0,6 pp |
| Montfoort | 78 | € 1,6 miljoen | 3,7% | +0,5 pp |
| Drechterland | 79 | € 2,4 miljoen | 3,7% | +0,5 pp |
| Altena | 80 | € 7,0 miljoen | 3,7% | +0,5 pp |
| Culemborg | 81 | € 3,9 miljoen | 3,7% | +0,5 pp |
| Alblasserdam | 82 | € 2,9 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Wijchen | 83 | € 5,2 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Nieuwegein | 84 | € 9,9 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Woudenberg | 85 | € 1,7 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Zuidplas | 86 | € 6,1 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Echt-Susteren | 87 | € 4,4 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Dongen | 88 | € 3,5 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Noardeast-Fryslân | 89 | € 7,1 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Heemstede | 90 | € 3,2 miljoen | 3,7% | +0,4 pp |
| Bodegraven-Reeuwijk | 91 | € 4,4 miljoen | 3,6% | +0,4 pp |
| Someren | 92 | € 2,5 miljoen | 3,6% | +0,4 pp |
| Zevenaar | 93 | € 6,3 miljoen | 3,6% | +0,4 pp |
| Dronten | 94 | € 5,5 miljoen | 3,6% | +0,4 pp |
| Ooststellingwerf | 95 | € 3,7 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Molenlanden | 96 | € 4,9 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Papendrecht | 97 | € 4,1 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Winterswijk | 98 | € 4,6 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Stichtse Vecht | 99 | € 7,3 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Voorne aan Zee | 100 | € 10,1 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Druten | 101 | € 2,5 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Hilvarenbeek | 102 | € 1,9 miljoen | 3,6% | +0,3 pp |
| Krimpen aan den IJssel | 103 | € 3,7 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Purmerend | 104 | € 14,1 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Albrandswaard | 105 | € 2,8 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Amersfoort | 106 | € 24,4 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Beuningen | 107 | € 3,0 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Leidschendam-Voorburg | 108 | € 10,1 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Nunspeet | 109 | € 4,2 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Asten | 110 | € 2,1 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Deurne | 111 | € 4,1 miljoen | 3,5% | +0,3 pp |
| Haaksbergen | 112 | € 2,8 miljoen | 3,5% | +0,2 pp |
| Son en Breugel | 113 | € 2,0 miljoen | 3,4% | +0,2 pp |
| Voorst | 114 | € 2,9 miljoen | 3,4% | +0,2 pp |
| Waalwijk | 115 | € 7,0 miljoen | 3,4% | +0,2 pp |
| IJsselstein | 116 | € 3,5 miljoen | 3,4% | +0,2 pp |
| Baarn | 117 | € 2,9 miljoen | 3,4% | +0,2 pp |
| Zoetermeer | 118 | € 17,9 miljoen | 3,4% | +0,1 pp |
| Teylingen | 119 | € 3,7 miljoen | 3,4% | +0,1 pp |
| Nissewaard | 120 | € 13,7 miljoen | 3,4% | +0,1 pp |
| Assen | 121 | € 13,5 miljoen | 3,4% | +0,1 pp |
| Zeewolde | 122 | € 2,9 miljoen | 3,4% | +0,1 pp |
| Zandvoort | 123 | € 2,8 miljoen | 3,4% | +0,1 pp |
| Heerenveen | 124 | € 7,3 miljoen | 3,3% | +0,1 pp |
| Bunnik | 125 | € 1,6 miljoen | 3,3% | +0,1 pp |
| Ommen | 126 | € 2,5 miljoen | 3,3% | +0,1 pp |
| Beek | 127 | € 2,2 miljoen | 3,3% | +0,1 pp |
| Meierijstad | 128 | € 10,5 miljoen | 3,3% | +0,1 pp |
| Opmeer | 129 | € 1,6 miljoen | 3,3% | +0,1 pp |
| Barneveld | 130 | € 6,6 miljoen | 3,3% | +0,0 pp |
| Nijkerk | 131 | € 5,5 miljoen | 3,3% | +0,0 pp |
| Rijswijk | 132 | € 8,3 miljoen | 3,3% | +0,0 pp |
| Apeldoorn | 133 | € 26,6 miljoen | 3,3% | +0,0 pp |
| Westerveld | 134 | € 2,4 miljoen | 3,2% | +0,0 pp |
| Zaltbommel | 135 | € 3,5 miljoen | 3,2% | +0,0 pp |
| Schagen | 136 | € 5,0 miljoen | 3,2% | −0,0 pp |
| Rhenen | 137 | € 2,1 miljoen | 3,2% | −0,0 pp |
| Edam-Volendam | 138 | € 3,8 miljoen | 3,2% | −0,0 pp |
| Halderberge | 139 | € 3,6 miljoen | 3,2% | −0,0 pp |
| Roerdalen | 140 | € 2,4 miljoen | 3,2% | −0,0 pp |
| Waadhoeke | 141 | € 5,7 miljoen | 3,2% | −0,0 pp |
| Putten | 142 | € 2,5 miljoen | 3,2% | −0,1 pp |
| Lingewaard | 143 | € 4,6 miljoen | 3,2% | −0,1 pp |
| Dantumadiel | 144 | € 2,5 miljoen | 3,1% | −0,1 pp |
| Borne | 145 | € 3,0 miljoen | 3,1% | −0,1 pp |
| Maasgouw | 146 | € 2,7 miljoen | 3,1% | −0,1 pp |
| Hendrik-Ido-Ambacht | 147 | € 3,2 miljoen | 3,1% | −0,1 pp |
| Meppel | 148 | € 4,9 miljoen | 3,1% | −0,1 pp |
| Oost Gelre | 149 | € 3,1 miljoen | 3,1% | −0,1 pp |
| Horst aan de Maas | 150 | € 5,1 miljoen | 3,1% | −0,1 pp |
| Velsen | 151 | € 8,1 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Houten | 152 | € 4,4 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Veldhoven | 153 | € 5,0 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Bunschoten | 154 | € 2,1 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Epe | 155 | € 3,4 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Alkmaar | 156 | € 16,2 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Goirle | 157 | € 2,5 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Maassluis | 158 | € 4,0 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Oldenzaal | 159 | € 4,4 miljoen | 3,1% | −0,2 pp |
| Capelle aan den IJssel | 160 | € 8,8 miljoen | 3,0% | −0,2 pp |
| Berkelland | 161 | € 4,8 miljoen | 3,0% | −0,2 pp |
| Soest | 162 | € 4,8 miljoen | 3,0% | −0,2 pp |
| Raalte | 163 | € 4,1 miljoen | 3,0% | −0,2 pp |
| Veenendaal | 164 | € 8,6 miljoen | 3,0% | −0,2 pp |
| Kapelle | 165 | € 1,5 miljoen | 3,0% | −0,3 pp |
| Simpelveld | 166 | € 1,0 miljoen | 3,0% | −0,3 pp |
| Hardinxveld-Giessendam | 167 | € 1,8 miljoen | 3,0% | −0,3 pp |
| Best | 168 | € 3,1 miljoen | 3,0% | −0,3 pp |
| Pijnacker-Nootdorp | 169 | € 5,2 miljoen | 3,0% | −0,3 pp |
| Reusel-De Mierden | 170 | € 1,3 miljoen | 2,9% | −0,3 pp |
| Tytsjerksteradiel | 171 | € 3,4 miljoen | 2,9% | −0,3 pp |
| West Maas en Waal | 172 | € 1,8 miljoen | 2,9% | −0,3 pp |
| Dijk en Waard | 173 | € 9,3 miljoen | 2,9% | −0,3 pp |
| Heerde | 174 | € 2,1 miljoen | 2,9% | −0,3 pp |
| Etten-Leur | 175 | € 5,1 miljoen | 2,9% | −0,4 pp |
| Neder-Betuwe | 176 | € 2,6 miljoen | 2,9% | −0,4 pp |
| Roosendaal | 177 | € 10,3 miljoen | 2,9% | −0,4 pp |
| Den Helder | 178 | € 7,7 miljoen | 2,9% | −0,4 pp |
| Almelo | 179 | € 11,9 miljoen | 2,9% | −0,4 pp |
| Heemskerk | 180 | € 4,0 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Vught | 181 | € 3,4 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Berg en Dal | 182 | € 3,4 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Nederweert | 183 | € 1,7 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Terneuzen | 184 | € 7,0 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Smallingerland | 185 | € 7,6 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Geldrop-Mierlo | 186 | € 3,9 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Noordoostpolder | 187 | € 5,3 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Diemen | 188 | € 3,1 miljoen | 2,8% | −0,4 pp |
| Elburg | 189 | € 2,3 miljoen | 2,8% | −0,5 pp |
| Vijfheerenlanden | 190 | € 6,0 miljoen | 2,8% | −0,5 pp |
| Goes | 191 | € 5,1 miljoen | 2,8% | −0,5 pp |
| Steenwijkerland | 192 | € 4,9 miljoen | 2,7% | −0,5 pp |
| Breda | 193 | € 25,1 miljoen | 2,7% | −0,5 pp |
| Heumen | 194 | € 1,6 miljoen | 2,7% | −0,5 pp |
| Zeist | 195 | € 6,5 miljoen | 2,7% | −0,5 pp |
| Rucphen | 196 | € 2,2 miljoen | 2,7% | −0,5 pp |
| Mook en Middelaar | 197 | € 745 duizend | 2,7% | −0,5 pp |
| Almere | 198 | € 31,1 miljoen | 2,7% | −0,5 pp |
| Arnhem | 199 | € 27,6 miljoen | 2,7% | −0,5 pp |
| Hattem | 200 | € 1,1 miljoen | 2,7% | −0,6 pp |
| Emmen | 201 | € 14,7 miljoen | 2,7% | −0,6 pp |
| Weststellingwerf | 202 | € 3,0 miljoen | 2,7% | −0,6 pp |
| Beekdaelen | 203 | € 2,8 miljoen | 2,7% | −0,6 pp |
| Midden-Groningen | 204 | € 7,9 miljoen | 2,6% | −0,6 pp |
| Middelburg | 205 | € 5,8 miljoen | 2,6% | −0,6 pp |
| Hardenberg | 206 | € 6,3 miljoen | 2,6% | −0,6 pp |
| Maasdriel | 207 | € 2,4 miljoen | 2,6% | −0,6 pp |
| Oisterwijk | 208 | € 2,8 miljoen | 2,6% | −0,6 pp |
| Súdwest-Fryslân | 209 | € 10,0 miljoen | 2,6% | −0,7 pp |
| Waterland | 210 | € 1,6 miljoen | 2,6% | −0,7 pp |
| Groningen | 211 | € 36,7 miljoen | 2,6% | −0,7 pp |
| Hilversum | 212 | € 10,3 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Westervoort | 213 | € 1,4 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Sittard-Geleen | 214 | € 12,0 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Enkhuizen | 215 | € 2,0 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Dinkelland | 216 | € 2,3 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Zutphen | 217 | € 5,7 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Hoogeveen | 218 | € 6,4 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Zwartewaterland | 219 | € 2,0 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Katwijk | 220 | € 6,0 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Losser | 221 | € 2,2 miljoen | 2,5% | −0,7 pp |
| Hof van Twente | 222 | € 3,1 miljoen | 2,5% | −0,8 pp |
| Deventer | 223 | € 12,2 miljoen | 2,5% | −0,8 pp |
| Urk | 224 | € 2,1 miljoen | 2,5% | −0,8 pp |
| Hoorn | 225 | € 8,1 miljoen | 2,5% | −0,8 pp |
| Wageningen | 226 | € 3,6 miljoen | 2,4% | −0,8 pp |
| Woensdrecht | 227 | € 1,7 miljoen | 2,4% | −0,8 pp |
| Bernheze | 228 | € 2,5 miljoen | 2,4% | −0,8 pp |
| Harlingen | 229 | € 2,0 miljoen | 2,4% | −0,8 pp |
| Lelystad | 230 | € 9,3 miljoen | 2,4% | −0,9 pp |
| Loon op Zand | 231 | € 2,1 miljoen | 2,4% | −0,9 pp |
| Bergen op Zoom | 232 | € 8,0 miljoen | 2,4% | −0,9 pp |
| Zaanstad | 233 | € 16,6 miljoen | 2,4% | −0,9 pp |
| Renkum | 234 | € 2,7 miljoen | 2,4% | −0,9 pp |
| Gorinchem | 235 | € 4,0 miljoen | 2,4% | −0,9 pp |
| Leeuwarden | 236 | € 17,2 miljoen | 2,3% | −0,9 pp |
| Venray | 237 | € 4,1 miljoen | 2,3% | −0,9 pp |
| Landsmeer | 238 | € 873 duizend | 2,3% | −0,9 pp |
| Aalten | 239 | € 2,2 miljoen | 2,3% | −1,0 pp |
| Krimpenerwaard | 240 | € 4,2 miljoen | 2,3% | −1,0 pp |
| Harderwijk | 241 | € 4,9 miljoen | 2,3% | −1,0 pp |
| Kerkrade | 242 | € 5,5 miljoen | 2,3% | −1,0 pp |
| Dordrecht | 243 | € 17,2 miljoen | 2,3% | −1,0 pp |
| Peel en Maas | 244 | € 3,1 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Oldebroek | 245 | € 2,0 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Venlo | 246 | € 12,1 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Ede | 247 | € 11,1 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Tubbergen | 248 | € 1,5 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Oudewater | 249 | € 736 duizend | 2,2% | −1,0 pp |
| Leiden | 250 | € 15,3 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Rheden | 251 | € 4,1 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Brunssum | 252 | € 2,8 miljoen | 2,2% | −1,0 pp |
| Maastricht | 253 | € 13,6 miljoen | 2,2% | −1,1 pp |
| Hellendoorn | 254 | € 2,7 miljoen | 2,2% | −1,1 pp |
| Het Hogeland | 255 | € 5,1 miljoen | 2,2% | −1,1 pp |
| Oss | 256 | € 8,7 miljoen | 2,1% | −1,1 pp |
| Doetinchem | 257 | € 6,5 miljoen | 2,1% | −1,1 pp |
| Schiedam | 258 | € 8,0 miljoen | 2,1% | −1,1 pp |
| Roermond | 259 | € 6,2 miljoen | 2,1% | −1,2 pp |
| Enschede | 260 | € 19,1 miljoen | 2,1% | −1,2 pp |
| Achtkarspelen | 261 | € 2,3 miljoen | 2,1% | −1,2 pp |
| Oosterhout | 262 | € 4,9 miljoen | 2,1% | −1,2 pp |
| Amsterdam | 263 | € 142 miljoen | 2,0% | −1,2 pp |
| Haarlem | 264 | € 16,5 miljoen | 2,0% | −1,2 pp |
| Nieuwkoop | 265 | € 1,7 miljoen | 2,0% | −1,3 pp |
| Eindhoven | 266 | € 26,1 miljoen | 2,0% | −1,3 pp |
| Oldambt | 267 | € 4,1 miljoen | 2,0% | −1,3 pp |
| Delft | 268 | € 10,0 miljoen | 2,0% | −1,3 pp |
| Doesburg | 269 | € 965 duizend | 2,0% | −1,3 pp |
| Zwolle | 270 | € 15,1 miljoen | 1,9% | −1,3 pp |
| Tilburg | 271 | € 22,9 miljoen | 1,9% | −1,3 pp |
| Gouda | 272 | € 7,5 miljoen | 1,9% | −1,3 pp |
| 's-Hertogenbosch | 273 | € 15,1 miljoen | 1,8% | −1,4 pp |
| Nijmegen | 274 | € 18,9 miljoen | 1,8% | −1,4 pp |
| Utrecht | 275 | € 37,0 miljoen | 1,8% | −1,5 pp |
| Sliedrecht | 276 | € 1,7 miljoen | 1,8% | −1,5 pp |
| Heerlen | 277 | € 9,9 miljoen | 1,8% | −1,5 pp |
| Vlaardingen | 278 | € 7,2 miljoen | 1,8% | −1,5 pp |
| Rotterdam | 279 | € 84,8 miljoen | 1,7% | −1,5 pp |
| Landgraaf | 280 | € 3,1 miljoen | 1,7% | −1,5 pp |
| Veendam | 281 | € 2,4 miljoen | 1,7% | −1,5 pp |
| Vlissingen | 282 | € 4,5 miljoen | 1,6% | −1,7 pp |
| Den Haag | 283 | € 51,9 miljoen | 1,5% | −1,7 pp |
| Helmond | 284 | € 6,6 miljoen | 1,5% | −1,8 pp |
| Terschelling | 285 | € 236 duizend | 0,7% | −2,5 pp |
| Renswoude | 286 | € 69 duizend | 0,3% | −2,9 pp |
| Stadskanaal | 287 | € 171 duizend | 0,1% | −3,1 pp |
Het aandeel is een deel van de eigen uitgaven van de gemeente, zodat grote en kleine gemeenten te vergelijken zijn. Een hoger aandeel is niet per se beter of slechter: gemeenten hebben andere taken en inwoners.