Hoe stemde Schelle in Zwolle?
Met stembureaus in onder meer: Oldenelerlanden-Oost, Oud-Schelle, Schellerlanden, Schellerbroek, Oldenelerbroek
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 7 stembureaus in Schelle 7.263 geldige stemmen uitgebracht (11,0% van alle stemmen in Zwolle). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 19,7%. Vergeleken met heel Zwolle scoorden GroenLinks-PvdA (+1,5 pp) en CDA (+1,3 pp) hier hoger en Forum voor Democratie (−1,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 1.429 | 19,7% | 18,2% | +1,5 pp |
| SWOLLWACHT | 1.346 | 18,5% | 18,8% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 856 | 11,8% | 10,8% | +1,0 pp |
| VVD | 777 | 10,7% | 11,4% | −0,7 pp |
| D66 | 724 | 10,0% | 9,0% | +1,0 pp |
| CDA | 718 | 9,9% | 8,6% | +1,3 pp |
| Stadspartij Zwolle | 461 | 6,3% | 6,2% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 351 | 4,8% | 6,3% | −1,4 pp |
| Volt | 221 | 3,0% | 3,8% | −0,8 pp |
| SP | 195 | 2,7% | 3,3% | −0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 170 | 2,3% | 3,4% | −1,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 15 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Blanco en ongeldig | 15 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Schelle
- Stembureau School De Ark Oldenelerlanden-Oost · 8016 AX · 1.271 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau School De Ichthus Oud-Schelle · 8017 AZ · 1.202 stemmen · SWOLLWACHT 17%
- Stembureau Katholieke Jenaplanschool De Phoenix Schellerlanden · 8017 PA · 1.177 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau Koningskerk Oldenelerlanden-Oost · 8016 ET · 1.031 stemmen · SWOLLWACHT 24%
- Stembureau OBS De Octopus Oldenelerlanden-Oost · 8016 GB · 902 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Windesheim Hogeschool Schellerbroek · 8017 CA · 864 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau Dagcentrum IJsselbolder Oldenelerbroek · 8016 BE · 816 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
Andere wijken in Zwolle
- Stadshagen 12.681 stemmen · SWOLLWACHT 24%
- Ittersum 8.151 stemmen · SWOLLWACHT 21%
- Assendorp 7.469 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Aa-landen 6.338 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Diezerpoort 3.931 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Binnenstad 3.743 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Holtenbroek 3.488 stemmen · SWOLLWACHT 19%
- Wipstrik 3.250 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Westenholte 3.064 stemmen · SWOLLWACHT 28%
- Berkum 2.755 stemmen · SWOLLWACHT 15%
- Kamperpoort-Veerallee 2.430 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Marsweteringlanden 611 stemmen · CDA 31%
- Vechtlanden 461 stemmen · VVD 22%
- Soestweteringlanden 344 stemmen · SWOLLWACHT 19%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.