Stembureau Stembureau Dorpshuis De Molenkamp in Zwolle (2022)
Hier waren 313 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Zwolle) en zijn 313 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 19,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 62 | 19,8% | 9,3% | +10,5 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 59 | 18,8% | 16,7% | +2,1 pp | 0,6% |
| VVD | 42 | 13,4% | 12,1% | +1,3 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 34 | 10,9% | 16,7% | −5,8 pp | 0,4% |
| SWOLLWACHT | 31 | 9,9% | 8,5% | +1,4 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 7,0% | 5,1% | +1,9 pp | 0,8% |
| D66 | 21 | 6,7% | 11,6% | −4,9 pp | 0,3% |
| PvdA | 19 | 6,1% | 10,0% | −4,0 pp | 0,3% |
| SP | 18 | 5,8% | 6,2% | −0,5 pp | 0,5% |
| Volt | 5 | 1,6% | 3,7% | −2,1 pp | 0,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zwolle, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jan Nabers (CDA) · 35 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Johran Willegers (VVD) · 27 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Silvia Bruggenkamp (SWOLLWACHT) · 24 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Anja Roelfs (GROENLINKS) · 23 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Ruben van de Belt (ChristenUnie) · 21 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Gerdien Rots (ChristenUnie) · 20 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Debbie Mathijsen (Partij voor de Dieren) · 19 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Patty Wolthof (PvdA) · 14 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Laura van de Giessen (CDA) · 11 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Marco van Driel (D66) · 9 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jolien Elshof-Rook (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Suzanne de Sevren Jacquet (D66) · 8 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Nicolet Hoorn (CDA) · 7 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Brammert Geerling (SP) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Annemee van de Klundert - Schoenmacker (VVD) · 5 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +10,5 pp meer dan gemiddeld in Zwolle.
- Qua gewicht is dit het 72e van de 91 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Zwolle en 0,0045% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 182 stemmen in Zwolle komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 275 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 38 |
| Toegelaten kiezers | 313 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 313 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Zwolle en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zwolle
- Stembureau Aula van school Het Facet 331 stemmen · SP 21%
- Stembureau SV HTC 308 stemmen · VVD 26%
- Stembureau Stadhuis 335 stemmen · VVD 17%
- Stembureau Rode Kruisgebouw 261 stemmen · ChristenUnie 20%
- Stembureau Wijkcentrum De Weijenbelt 346 stemmen · VVD 20%
- Stembureau Wijkcentrum De Bestevaer 250 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.