Stembureau Stembureau Bewonersvereniging Ittersumerbroek in Zwolle
Postcode 8015 CL · Wijk Ittersum
Hier waren 805 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Zwolle) en zijn 802 geldige stemmen uitgebracht. SWOLLWACHT werd hier de grootste met 21,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SWOLLWACHT | 175 | 21,8% | 18,8% | +3,1 pp | 1,4% |
| ChristenUnie | 118 | 14,7% | 10,8% | +3,9 pp | 1,7% |
| CDA | 97 | 12,1% | 8,6% | +3,5 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 96 | 12,0% | 18,2% | −6,2 pp | 0,8% |
| VVD | 84 | 10,5% | 11,4% | −0,9 pp | 1,1% |
| Stadspartij Zwolle | 74 | 9,2% | 6,2% | +3,0 pp | 1,8% |
| D66 | 55 | 6,9% | 9,0% | −2,1 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 52 | 6,5% | 6,3% | +0,2 pp | 1,3% |
| SP | 18 | 2,2% | 3,3% | −1,1 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 2,1% | 3,4% | −1,3 pp | 0,8% |
| Volt | 16 | 2,0% | 3,8% | −1,8 pp | 0,6% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zwolle, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Silvia Bruggenkamp (SWOLLWACHT) · 116 stemmen · 14,5% van alle stemmen hier
- Laura van de Giessen (CDA) · 72 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Klariska ten Napel (ChristenUnie) · 59 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Anja Roelfs (GroenLinks-PvdA) · 52 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Johran Willegers (VVD) · 49 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Peter Pot (Stadspartij Zwolle) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Wouter Kist (Forum voor Democratie) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Luna Koops (GroenLinks-PvdA) · 28 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Annemee Schoenmacker - van de Klundert (VVD) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Lizet Klein Nagelvoort (D66) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marco van Driel (D66) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Gerdien Rots (ChristenUnie) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Evelina Bijleveld (SWOLLWACHT) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yvonne Groen (Stadspartij Zwolle) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Debbie Mathijsen (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −6,2 pp minder dan gemiddeld in Zwolle.
- Qua gewicht is dit het 43e van de 71 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Zwolle en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 82 stemmen in Zwolle komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 748 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 57 |
| Toegelaten kiezers | 805 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 805 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,31% in Zwolle en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zwolle
- Stembureau Dagcentrum IJsselbolder 816 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Plantagekerk 773 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau Wijkcentrum Bestevaer 830 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau NEXT, ingang Meerminneplein (voormalig Hudson's Bay gebouw) 771 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau gymzaal OBS de Marshof - bureau 2 834 stemmen · SWOLLWACHT 22%
- Stembureau School Het Stroomdal 764 stemmen · SWOLLWACHT 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.