Stembureau Gemeentehuis in Zwijndrecht (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 3331 BT · Wijk Centrum

Hier zijn 1.448 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 31,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 451 31,1% 29,6% +1,5 pp 6,1%
VVD 232 16,0% 14,9% +1,2 pp 6,2%
Nieuw Sociaal Contract 172 11,9% 13,5% −1,6 pp 5,1%
GroenLinks-PvdA 134 9,3% 9,8% −0,5 pp 5,5%
SGP 89 6,1% 4,3% +1,9 pp 8,3%
D66 68 4,7% 4,0% +0,7 pp 6,7%
ChristenUnie 53 3,7% 3,9% −0,2 pp 5,4%
SP 46 3,2% 3,0% +0,2 pp 6,1%
DENK 44 3,0% 3,6% −0,5 pp 4,9%
CDA 37 2,6% 3,9% −1,4 pp 3,8%
BBB 35 2,4% 2,3% +0,1 pp 6,1%
Forum voor Democratie 25 1,7% 2,4% −0,7 pp 4,1%
Partij voor de Dieren 24 1,7% 1,6% +0,1 pp 6,1%
JA21 12 0,8% 0,9% −0,1 pp 5,2%
50PLUS 8 0,6% 0,6% −0,1 pp 5,1%
Volt 4 0,3% 0,7% −0,5 pp 2,2%
BVNL / Groep Van Haga 3 0,2% 0,3% −0,1 pp 3,5%
Nederland met een PLAN 3 0,2% 0,0% +0,2 pp 30,0%
BIJ1 2 0,1% 0,3% −0,1 pp 3,0%
PartijvdSport 2 0,1% 0,1% +0,1 pp 9,5%
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,1% +0,1 pp 9,5%
LP 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 14,3%
Splinter 1 0,1% 0,1% −0,1 pp 3,3%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zwijndrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +1,9 pp meer dan gemiddeld in Zwijndrecht.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 27 stembureaus: 5,8% van alle geldige stemmen in Zwijndrecht en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Zwijndrecht komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Zwijndrecht

Alle stembureaus in Zwijndrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.