Hoe stemde Waterkwartier in Zutphen?
Met stembureaus in onder meer: Staatsliedenbuurt, Warnsveldsewegkwartier-Zuid, Warnsveldsewegkwartier-Noord, Pagemate en omgeving, Vijver en omgeving
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 5 stembureaus in Waterkwartier 3.721 geldige stemmen uitgebracht (15,3% van alle stemmen in Zutphen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,8%. Vergeleken met heel Zutphen scoorden STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld (+4,2 pp) en SP (+3,4 pp) hier hoger en D66 (−4,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 775 | 20,8% | 20,6% | +0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 432 | 11,6% | 9,6% | +2,0 pp |
| SP | 410 | 11,0% | 7,6% | +3,4 pp |
| D66 | 382 | 10,3% | 14,9% | −4,6 pp |
| STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld | 292 | 7,8% | 3,6% | +4,2 pp |
| Burgerbelang | 292 | 7,8% | 7,0% | +0,9 pp |
| VVD | 246 | 6,6% | 10,9% | −4,3 pp |
| Kies Bewust Lokaal | 238 | 6,4% | 7,6% | −1,2 pp |
| CDA | 161 | 4,3% | 5,2% | −0,9 pp |
| Partij voor de Dieren | 154 | 4,1% | 4,3% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 123 | 3,3% | 2,8% | +0,5 pp |
| Hoi Zutphen | 108 | 2,9% | 2,9% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 108 | 2,9% | 2,9% | +0,0 pp |
| Blanco en ongeldig | 25 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Waterkwartier
- Stembureau Waterkracht Staatsliedenbuurt · 7204 MN · 1.058 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Stembureau Het Bornhof Warnsveldsewegkwartier-Zuid · 7204 TB · 861 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Kerk De Wijngaard Warnsveldsewegkwartier-Noord · 7204 AB · 727 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Stembureau Emmanuelkerk Pagemate en omgeving · 7204 EV · 725 stemmen · Forum voor Democratie 15%
- Stembureau Kindcentrum De Waaier Vijver en omgeving · 7204 KM · 350 stemmen · STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld 22%
Andere wijken in Zutphen
- Centrum - De Hoven 5.720 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Warnsveld 4.957 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Leesten 4.075 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- Zuidwijken 3.347 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Noordveen 2.483 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.