Stembureau Walburgiskerk in Zutphen (2022)
Postcode 7201 DM · Wijk Centrum - De Hoven
Hier waren 1.293 kiezers toegelaten (6,0% van alle toegelaten kiezers in Zutphen) en zijn 1.283 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 24,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 317 | 24,7% | 16,4% | +8,3 pp | 9,0% |
| PvdA | 160 | 12,5% | 11,8% | +0,7 pp | 6,4% |
| Burgerbelang | 140 | 10,9% | 14,6% | −3,6 pp | 4,5% |
| D66 | 139 | 10,8% | 10,6% | +0,3 pp | 6,2% |
| Partij voor de Dieren | 125 | 9,7% | 7,1% | +2,6 pp | 8,2% |
| VVD | 115 | 9,0% | 10,4% | −1,4 pp | 5,2% |
| Kies Bewust Lokaal | 91 | 7,1% | 6,2% | +0,9 pp | 6,9% |
| SP | 74 | 5,8% | 9,4% | −3,7 pp | 3,7% |
| STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld | 71 | 5,5% | 5,7% | −0,2 pp | 5,8% |
| ChristenUnie | 26 | 2,0% | 3,4% | −1,4 pp | 3,5% |
| CDA | 25 | 1,9% | 4,4% | −2,4 pp | 2,7% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zutphen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Martine Westerik (GROENLINKS) · 141 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Yvonne ten Holder (D66) · 83 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Laura Werger (VVD) · 79 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Iris Vellema (Partij voor de Dieren) · 74 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Jasper Bloem (PvdA) · 69 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Rick Verschure (Burgerbelang) · 68 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Herman Krans (GROENLINKS) · 41 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Mart de Ridder (SP) · 37 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Marjolijn Moester (PvdA) · 36 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Eva Boswinkel (GROENLINKS) · 35 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Bert Jansen (Kies Bewust Lokaal) · 35 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Petra Ackermans (Kies Bewust Lokaal) · 32 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Gerard Pelgrim (STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld) · 29 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Marloes Roerdink (Burgerbelang) · 27 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Hella Godee (GROENLINKS) · 23 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,3 pp meer dan gemiddeld in Zutphen.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 35 stembureaus: 6,0% van alle geldige stemmen in Zutphen en 0,0186% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Zutphen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.179 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 114 |
| Toegelaten kiezers | 1.293 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.294 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 11 (0,9%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Zutphen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zutphen
- ’t Warnshuus 1.453 stemmen · Burgerbelang 18%
- ’t Warnshuus 1.058 stemmen · Burgerbelang 19%
- Buurthuis De Uitwijk 1.032 stemmen · PvdA 15%
- Nutsgebouw 996 stemmen · GROENLINKS 19%
- School Theo Thijssen (gymzaal) 952 stemmen · GROENLINKS 14%
- Waterkracht 917 stemmen · SP 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.