Stembureau OBS De Waaier in Zutphen (2022)
Postcode 7204 KM · Wijk Waterkwartier
Hier waren 245 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Zutphen) en zijn 242 geldige stemmen uitgebracht. Burgerbelang werd hier de grootste met 21,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Burgerbelang | 53 | 21,9% | 14,6% | +7,3 pp | 1,7% |
| SP | 45 | 18,6% | 9,4% | +9,2 pp | 2,2% |
| GROENLINKS | 31 | 12,8% | 16,4% | −3,6 pp | 0,9% |
| PvdA | 27 | 11,2% | 11,8% | −0,6 pp | 1,1% |
| D66 | 22 | 9,1% | 10,6% | −1,5 pp | 1,0% |
| Kies Bewust Lokaal | 17 | 7,0% | 6,2% | +0,9 pp | 1,3% |
| CDA | 12 | 5,0% | 4,4% | +0,6 pp | 1,3% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 5,0% | 7,1% | −2,2 pp | 0,8% |
| STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld | 9 | 3,7% | 5,7% | −2,0 pp | 0,7% |
| VVD | 8 | 3,3% | 10,4% | −7,1 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 6 | 2,5% | 3,4% | −1,0 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zutphen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Emrah Yildirim (Burgerbelang) · 28 stemmen · 11,6% van alle stemmen hier
- Mart de Ridder (SP) · 25 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Martine Westerik (GROENLINKS) · 20 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Yvonne ten Holder (D66) · 15 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Jasper Bloem (PvdA) · 13 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Marloes Roerdink (Burgerbelang) · 10 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Bert Jansen (Kies Bewust Lokaal) · 10 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Rick Verschure (Burgerbelang) · 9 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Paula Kluin (SP) · 7 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Laura Werger (VVD) · 7 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Iris Vellema (Partij voor de Dieren) · 7 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Gerard Pelgrim (STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld) · 6 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Mathijs ten Broeke (SP) · 5 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Mark Purperhart (CDA) · 5 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Dolf Logemann (GROENLINKS) · 4 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Zutphen.
- Qua gewicht is dit het 31e van de 35 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Zutphen en 0,0035% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 88 stemmen in Zutphen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 213 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 32 |
| Toegelaten kiezers | 245 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 245 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,22% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Zutphen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zutphen
- Gemeente Zutphen/GelreWerkt! 250 stemmen · GROENLINKS 19%
- Optisport Health Club Warnsveld 232 stemmen · Burgerbelang 18%
- Rode Kruis De Graafschap 285 stemmen · PvdA 20%
- Schildersvakopleiding Zutphen 211 stemmen · GROENLINKS 25%
- Vrije School Zutphen VO 322 stemmen · GROENLINKS 24%
- Isendoorn College 204 stemmen · GROENLINKS 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.