Stembureau De Polbeek in Zutphen (2018)
Hier waren 1.342 kiezers toegelaten (6,3% van alle toegelaten kiezers in Zutphen) en zijn 1.323 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 15,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 211 | 15,9% | 17,6% | −1,7 pp | 5,7% |
| SP | 205 | 15,5% | 14,6% | +0,9 pp | 6,7% |
| PvdA | 192 | 14,5% | 13,2% | +1,3 pp | 6,9% |
| Burgerbelang Zutphen Warnsveld | 148 | 11,2% | 11,8% | −0,6 pp | 5,9% |
| CDA | 142 | 10,7% | 7,1% | +3,7 pp | 9,5% |
| D66 | 132 | 10,0% | 11,0% | −1,0 pp | 5,7% |
| VVD | 110 | 8,3% | 10,0% | −1,7 pp | 5,2% |
| ChristenUnie | 71 | 5,4% | 3,9% | +1,4 pp | 8,5% |
| STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld | 66 | 5,0% | 6,5% | −1,5 pp | 4,8% |
| BewustZW | 46 | 3,5% | 4,3% | −0,8 pp | 5,1% |
| Blanco | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zutphen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Liza Luesink (GROENLINKS) · 152 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Annelies de Jonge (PvdA) · 135 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Mathijs ten Broeke (SP) · 124 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
- Ingrid Timmer (D66) · 98 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Coby Pennings-Hanemaaijer (CDA) · 98 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- René Sueters (Burgerbelang Zutphen Warnsveld) · 63 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Antje van Dijk (VVD) · 53 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Hans Boersbroek (STADSPARTIJ Zutphen Warnsveld) · 36 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Abel van Dijken (ChristenUnie) · 30 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Bert Jansen (BewustZW) · 30 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Marieke Schriks (VVD) · 28 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Frans Manders (PvdA) · 22 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Hein Brunsveld (CDA) · 20 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Rick Verschure (Burgerbelang Zutphen Warnsveld) · 18 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Nils Müller (SP) · 16 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +3,7 pp meer dan gemiddeld in Zutphen.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 26 stembureaus: 6,3% van alle geldige stemmen in Zutphen en 0,0196% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Zutphen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.241 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 101 |
| Toegelaten kiezers | 1.342 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.338 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −4 |
| Blanco en ongeldig | 15 (1,1%) |
Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,12% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Zutphen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zutphen
- 't Warnshuus 1.326 stemmen · Burgerbelang Zutphen Warnsveld 16%
- Buurthuis De Uitwijk 1.200 stemmen · SP 19%
- De Lunette 1.122 stemmen · GROENLINKS 22%
- Lea Dasbergschool 1.053 stemmen · GROENLINKS 16%
- School Theo Thijssen 1.026 stemmen · GROENLINKS 18%
- Chr. School Arcade 942 stemmen · Burgerbelang Zutphen Warnsveld 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.