Hoe stemde Nieuwerkerk aan den IJssel in Zuidplas in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Zuidplas Dalen, Dorrestein-Zuid, Zuidplas Mossen, Esse Laag, Zuidplas Velden
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 9 stembureaus in Nieuwerkerk aan den IJssel 14.606 geldige stemmen uitgebracht (49,6% van alle stemmen in Zuidplas). VVD werd hier de grootste met 16,5%. Vergeleken met heel Zuidplas scoorden D66 (+1,0 pp) en JA21 (+0,7 pp) hier hoger en SGP (−2,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 2.408 | 16,5% | 16,1% | +0,4 pp |
| PVV | 2.353 | 16,1% | 16,4% | −0,3 pp |
| D66 | 2.264 | 15,5% | 14,5% | +1,0 pp |
| CDA | 1.960 | 13,4% | 12,9% | +0,5 pp |
| JA21 | 1.421 | 9,7% | 9,0% | +0,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.142 | 7,8% | 7,2% | +0,7 pp |
| Forum voor Democratie | 719 | 4,9% | 5,1% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 546 | 3,7% | 3,7% | +0,0 pp |
| SGP | 514 | 3,5% | 6,4% | −2,9 pp |
| DENK | 220 | 1,5% | 1,5% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 218 | 1,5% | 1,4% | +0,1 pp |
| BBB | 205 | 1,4% | 1,7% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 178 | 1,2% | 1,2% | −0,0 pp |
| SP | 176 | 1,2% | 1,1% | +0,1 pp |
| Volt | 129 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp |
| NSC | 40 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 37 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp |
| BVNL | 21 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 21 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 12 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| NL PLAN | 6 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 6 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Nieuwerkerk aan den IJssel
- Stembureau Gemeentehuis I Zuidplas Dalen · 2914 KM · 2.452 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Woonzorgcentrum De Meander Dorrestein-Zuid · 2912 PA · 2.360 stemmen · VVD 16%
- Stembureau Ringvaartkerk (voorheen de Bron) Zuidplas Mossen · 2914 VJ · 1.867 stemmen · VVD 18%
- Stembureau Gemeentehuis II Zuidplas Dalen · 2914 KM · 1.853 stemmen · PVV 19%
- Stembureau De Essehof (aula) Esse Laag · 2911 CB · 1.765 stemmen · VVD 20%
- Stembureau Comenius College Zuidplas Velden · 2914 PN · 1.468 stemmen · VVD 17%
- Stembureau Elim School Dorrestein-Zuid · 2912 VK · 1.186 stemmen · PVV 16%
- Stembureau De Batavier Dorrestein-Zuid · 2912 SG · 948 stemmen · D66 16%
- Stembureau Evangelisch Centrum het Kruispunt Zuidplas Mossen · 2914 AG · 707 stemmen · PVV 21%
Andere wijken in Zuidplas
- Zevenhuizen 6.281 stemmen · PVV 18%
- Moordrecht 5.374 stemmen · PVV 17%
- Moerkapelle 3.182 stemmen · SGP 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.