Stembureau Stembureau Voetbalvereniging Moordrecht 14 maart in Zuidplas (2022)
Postcode 2841 EB · Wijk Moordrecht
Hier waren 377 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in Zuidplas) en zijn 373 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 74 | 19,8% | 18,8% | +1,0 pp | 2,2% |
| CDA | 56 | 15,0% | 13,9% | +1,1 pp | 2,2% |
| P.v.d.A./GROENLINKS | 49 | 13,1% | 10,0% | +3,2 pp | 2,7% |
| D66 | 47 | 12,6% | 13,3% | −0,7 pp | 2,0% |
| NEZ | 46 | 12,3% | 12,5% | −0,1 pp | 2,1% |
| ChristenUnie-SGP | 43 | 11,5% | 21,5% | −10,0 pp | 1,1% |
| SP | 33 | 8,8% | 7,0% | +1,8 pp | 2,6% |
| Nieuwe Gemeente Politiek | 25 | 6,7% | 2,9% | +3,8 pp | 4,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zuidplas, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Denise Leliënhof (P.v.d.A./GROENLINKS) · 38 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Daan de Haas (VVD) · 37 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Pien Meppelink (CDA) · 24 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Benno de Ruiter (CDA) · 23 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Willem de Jong (NEZ) · 17 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Cathy Mandersloot (Nieuwe Gemeente Politiek) · 17 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Jan Willem Schuurman (ChristenUnie-SGP) · 16 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Ferry van Wijnen (VVD) · 15 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Paul van Drenth (NEZ) · 14 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jan Baas (SP) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Frans Klovert (D66) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Chantal Bon-van de Griek (D66) · 10 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Mark Clavaux (D66) · 10 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Erik de Haas (VVD) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rina Schuil-Stoorvogel (ChristenUnie-SGP) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie-SGP haalde hier −10,0 pp minder dan gemiddeld in Zuidplas.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 30 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Zuidplas en 0,0054% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 48 stemmen in Zuidplas komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 337 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 40 |
| Toegelaten kiezers | 377 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 377 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,06% van de stembiljetten, tegen 0,66% in Zuidplas en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zuidplas
- Stembureau Drive in (lLa Baraque) 391 stemmen · VVD 25%
- Stembureau Elim School 308 stemmen · ChristenUnie-SGP 25%
- Stembureau Op Moer 15 maart 407 stemmen · ChristenUnie-SGP 58%
- Stembureau Swanla 14 maart 305 stemmen · VVD 29%
- Stembureau Voetbalvereniging Moordrecht 15 maart 434 stemmen · CDA 19%
- Stembureau Christelijke basisschool de Eendragt 279 stemmen · VVD 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.