Stembureau Stembureau Basisschool de Wingerd in Zuidplas (2023)
Postcode 2914 TK · Wijk Nieuwerkerk aan den IJssel
Hier zijn 1.043 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 301 | 28,9% | 25,2% | +3,7 pp | 4,2% |
| VVD | 177 | 17,0% | 18,7% | −1,7 pp | 3,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 140 | 13,4% | 11,9% | +1,5 pp | 4,2% |
| GroenLinks-PvdA | 113 | 10,8% | 9,7% | +1,1 pp | 4,1% |
| D66 | 61 | 5,8% | 5,3% | +0,6 pp | 4,1% |
| ChristenUnie | 46 | 4,4% | 4,0% | +0,4 pp | 4,1% |
| CDA | 45 | 4,3% | 4,0% | +0,3 pp | 4,0% |
| SP | 34 | 3,3% | 2,3% | +0,9 pp | 5,2% |
| BBB | 32 | 3,1% | 3,2% | −0,1 pp | 3,6% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp | 4,0% |
| Forum voor Democratie | 15 | 1,4% | 2,4% | −0,9 pp | 2,3% |
| JA21 | 13 | 1,2% | 1,2% | +0,0 pp | 3,8% |
| SGP | 13 | 1,2% | 6,6% | −5,3 pp | 0,7% |
| Volt | 10 | 1,0% | 1,1% | −0,1 pp | 3,3% |
| DENK | 6 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp | 1,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 3,6% |
| Splinter | 4 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 11,4% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 2,5% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 4,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 20,0% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 7,4% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zuidplas, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −5,3 pp minder dan gemiddeld in Zuidplas.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 22 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Zuidplas en 0,0101% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Zuidplas komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zuidplas
- Stembureau Elim School 1.062 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Vivere Verzorgd Wonen ingang dijk 1.030 stemmen · PVV 21%
- Stembureau Zorgcentrum Beth-San 1.140 stemmen · SGP 41%
- Stembureau Sportcentrum de Zuidplas 994 stemmen · PVV 27%
- Stembureau KC Koningskwartier 1.145 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Moordrechtse IJsvereniging 988 stemmen · PVV 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.