Stembureau Stembureau Gymnastieklokaal Kadelaan 206 in Zoetermeer (2023)
Postcode 2725 BR · Wijk De Leyens
Hier zijn 1.322 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 23,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 310 | 23,4% | 17,2% | +6,3 pp | 2,5% |
| PVV | 260 | 19,7% | 28,6% | −9,0 pp | 1,3% |
| GroenLinks-PvdA | 220 | 16,6% | 13,2% | +3,4 pp | 2,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 162 | 12,3% | 12,5% | −0,3 pp | 1,8% |
| D66 | 144 | 10,9% | 5,7% | +5,2 pp | 3,5% |
| BBB | 36 | 2,7% | 2,5% | +0,2 pp | 2,0% |
| SP | 35 | 2,6% | 3,5% | −0,8 pp | 1,4% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp | 2,0% |
| CDA | 28 | 2,1% | 2,4% | −0,3 pp | 1,6% |
| Forum voor Democratie | 28 | 2,1% | 2,9% | −0,8 pp | 1,4% |
| Volt | 24 | 1,8% | 1,2% | +0,6 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 18 | 1,4% | 1,6% | −0,3 pp | 1,6% |
| SGP | 8 | 0,6% | 1,0% | −0,4 pp | 1,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 1,8% |
| JA21 | 6 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp | 1,1% |
| DENK | 2 | 0,2% | 2,7% | −2,5 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,7% | −0,6 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,4% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 2,9% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,8% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zoetermeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −9,0 pp minder dan gemiddeld in Zoetermeer.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 75 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Zoetermeer en 0,0129% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 54 stemmen in Zoetermeer komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zoetermeer
- Stembureau Genesareth kerk 1.357 stemmen · PVV 27%
- Stembureau PKN Ichthuskerk 1.304 stemmen · PVV 34%
- Stembureau RK Kerk De Wijngaard 1.394 stemmen · PVV 25%
- Stembureau Castellum Palensteyn 1.293 stemmen · PVV 31%
- Stembureau Stadhuis - ingang perronzijde Randstadrail - 1 1.439 stemmen · PVV 29%
- Stembureau Sportzaal Forelsloot 5 1.269 stemmen · PVV 28%
Alle stembureaus in Zoetermeer
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.