Stembureau Stembureau Gemeentehuis, Turmac Cultuurfabriek in Zevenaar (2022)
Postcode 6901AA · Wijk Zevenaar
Hier waren 572 kiezers toegelaten (3,3% van alle toegelaten kiezers in Zevenaar) en zijn 571 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Belang werd hier de grootste met 24,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokaal Belang | 139 | 24,3% | 23,7% | +0,7 pp | 3,4% |
| PvdA | 86 | 15,1% | 11,7% | +3,3 pp | 4,2% |
| CDA | 84 | 14,7% | 15,7% | −1,0 pp | 3,1% |
| VVD | 70 | 12,3% | 10,3% | +1,9 pp | 3,9% |
| GROENLINKS | 50 | 8,8% | 6,3% | +2,4 pp | 4,5% |
| D66 | 44 | 7,7% | 7,4% | +0,3 pp | 3,4% |
| SP | 32 | 5,6% | 5,4% | +0,2 pp | 3,4% |
| 29 | 5,1% | 10,5% | −5,4 pp | 1,6% | |
| (10) | 22 | 3,9% | 4,4% | −0,5 pp | 2,9% |
| Sociaal Zevenaar | 15 | 2,6% | 4,5% | −1,9 pp | 1,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zevenaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nathani Niebuur-Sluiter (PvdA) · 60 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Jojanneke de Nooij (CDA) · 59 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Harry Staring (Lokaal Belang) · 58 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Peter Vos (VVD) · 50 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Dorien Riswick-Keultjes (Lokaal Belang) · 26 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Peter Pollmann (D66) · 26 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Lotte van der Velden (SP) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Martin Witjes ( (10)) · 19 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Glen Stokman (Lokaal Belang) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Britte van Die (Lokaal Belang) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Bart Kagei (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Dorothea van der Velden (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Marcel Lap (PvdA) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Nanne van Dellen () · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Maaike Jansen (PvdA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Qua gewicht is dit het 12e van de 36 stembureaus: 3,3% van alle geldige stemmen in Zevenaar en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 31 stemmen in Zevenaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 522 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 50 |
| Toegelaten kiezers | 572 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 571 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Zevenaar en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zevenaar
- Stembureau Schuttersgebouw Claudius Civilis 579 stemmen · CDA 30%
- Stembureau Hof van Giesbeek 569 stemmen · Lokaal Belang 22%
- Stembureau Brede School St. Martinus 581 stemmen · Lokaal Belang 31%
- Stembureau Centrum 4.0 559 stemmen · Lokaal Belang 25%
- Stembureau Partycentrum de Griethse Poort 652 stemmen · Lokaal Belang 23%
- Stembureau Partycentrum de Griethse Poort 520 stemmen · Lokaal Belang 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.