Stembureau Zandvoorts Museum in Zandvoort (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2042 KA · Wijk Zandvoort Zuid

Hier waren 664 kiezers toegelaten (8,7% van alle toegelaten kiezers in Zandvoort) en zijn 659 geldige stemmen uitgebracht. Jong Zandvoort werd hier de grootste met 18,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Jong Zandvoort 121 18,4% 17,1% +1,2 pp 9,3%
CDA 99 15,0% 15,0% +0,0 pp 8,7%
Ouderen Partij Zandvoort 93 14,1% 14,4% −0,3 pp 8,5%
PVV 73 11,1% 9,7% +1,4 pp 9,9%
GROENLINKS 58 8,8% 8,4% +0,4 pp 9,1%
PvdA 57 8,6% 7,3% +1,3 pp 10,3%
VVD 56 8,5% 11,4% −2,9 pp 6,4%
Zandvoort Echt Eén 39 5,9% 4,5% +1,4 pp 11,3%
D66 37 5,6% 8,1% −2,5 pp 6,0%
Gemeente Belangen Zandvoort 26 3,9% 4,0% −0,1 pp 8,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zandvoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marco Deen (PVV) · 66 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
  2. Gert-Jan Bluijs (CDA) · 44 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  3. Jerry Kramer (Jong Zandvoort) · 39 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  4. Maaike Koper (PvdA) · 37 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  5. Sven Drommel (VVD) · 36 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  6. Patrick Berg (Ouderen Partij Zandvoort) · 33 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  7. Kim Göransson (Jong Zandvoort) · 29 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Peter Kramer (Ouderen Partij Zandvoort) · 22 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  9. Belinda Göransson - van Kerkwijk (Ouderen Partij Zandvoort) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Karim el Gebaly (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  11. Mirko Gerrits (Zandvoort Echt Eén) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Raymond van Haeften (D66) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Kevin Stephan (CDA) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Peter Bluijs (CDA) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  15. Nikkie van Essen-Herbrink (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −2,9 pp minder dan gemiddeld in Zandvoort.
  • Qua gewicht is dit het 4e van de 18 stembureaus: 8,7% van alle geldige stemmen in Zandvoort en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 12 stemmen in Zandvoort komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen600
Geldige volmachtbewijzen64
Toegelaten kiezers664
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)664
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,75% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Zandvoort en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Zandvoort

Alle stembureaus in Zandvoort

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.