Stembureau Woonzorgcentrum Huis in de Duinen in Zandvoort (2018)
Hier waren 465 kiezers toegelaten (5,8% van alle toegelaten kiezers in Zandvoort) en zijn 464 geldige stemmen uitgebracht. Ouderen Partij Zandvoort werd hier de grootste met 21,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Ouderen Partij Zandvoort | 101 | 21,8% | 19,8% | +1,9 pp | 6,4% |
| VVD | 80 | 17,2% | 17,9% | −0,6 pp | 5,7% |
| D66 | 64 | 13,8% | 13,7% | +0,1 pp | 5,9% |
| CDA | 63 | 13,6% | 12,9% | +0,7 pp | 6,2% |
| GROENLINKS | 39 | 8,4% | 7,7% | +0,7 pp | 6,4% |
| PVV | 35 | 7,5% | 9,8% | −2,2 pp | 4,5% |
| PvdA | 31 | 6,7% | 6,8% | −0,1 pp | 5,8% |
| Gemeente Belangen Zandvoort (G.B.Z.) | 28 | 6,0% | 5,9% | +0,1 pp | 6,0% |
| Sociaal Zandvoort | 22 | 4,7% | 4,3% | +0,4 pp | 6,4% |
| QUEER | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 3,1% |
| Amsterdam aan Zee | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zandvoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Joop Berendsen (Ouderen Partij Zandvoort) · 37 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Martijn Hendriks (VVD) · 35 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Gerard Kuipers (D66) · 32 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Gert Jan Bluijs (CDA) · 31 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Patrick Berg (Ouderen Partij Zandvoort) · 22 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Marco Deen (PVV) · 21 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Johan van Marle (D66) · 20 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Astrid van der Veld-de Groot (Gemeente Belangen Zandvoort (G.B.Z.)) · 20 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Belinda Göransson - van Kerkwijk (VVD) · 19 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Maaike Koper (PvdA) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Karim El Gebaly (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Willem Paap (Sociaal Zandvoort) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Susanne ter Bruggen (PVV) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Kees Mettes (CDA) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Gert Toonen (PvdA) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −2,2 pp minder dan gemiddeld in Zandvoort.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 12 stembureaus: 5,9% van alle geldige stemmen in Zandvoort en 0,0069% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Zandvoort komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 420 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 45 |
| Toegelaten kiezers | 465 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 465 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 1,10% in Zandvoort en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zandvoort
- Strandhotel Centerparcs 522 stemmen · Ouderen Partij Zandvoort 22%
- Nieuw-Unicum 111 stemmen · D66 17%
- Woonzorgcentrum A.G.Bodaan 547 stemmen · VVD 46%
- Brede-school "De Blauwe Tram" (B) 590 stemmen · Ouderen Partij Zandvoort 22%
- Stichting Pluspunt Zandvoort (A) 601 stemmen · Ouderen Partij Zandvoort 28%
- Stichting Pluspunt Zandvoort (B) 610 stemmen · Ouderen Partij Zandvoort 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.