Stembureau Brede-School "De Blauwe Tram" (A) in Zandvoort (2022)
Postcode 2042 VD · Wijk Zandvoort Zuid
Hier waren 369 kiezers toegelaten (4,8% van alle toegelaten kiezers in Zandvoort) en zijn 366 geldige stemmen uitgebracht. Ouderen Partij Zandvoort werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Ouderen Partij Zandvoort | 71 | 19,4% | 14,4% | +5,0 pp | 6,5% |
| CDA | 70 | 19,1% | 15,0% | +4,1 pp | 6,1% |
| VVD | 40 | 10,9% | 11,4% | −0,5 pp | 4,6% |
| D66 | 40 | 10,9% | 8,1% | +2,8 pp | 6,5% |
| Jong Zandvoort | 36 | 9,8% | 17,1% | −7,3 pp | 2,8% |
| PvdA | 32 | 8,7% | 7,3% | +1,4 pp | 5,8% |
| GROENLINKS | 27 | 7,4% | 8,4% | −1,0 pp | 4,2% |
| PVV | 23 | 6,3% | 9,7% | −3,4 pp | 3,1% |
| Zandvoort Echt Eén | 16 | 4,4% | 4,5% | −0,1 pp | 4,7% |
| Gemeente Belangen Zandvoort | 11 | 3,0% | 4,0% | −1,0 pp | 3,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zandvoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gert-Jan Bluijs (CDA) · 35 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Patrick Berg (Ouderen Partij Zandvoort) · 28 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Maaike Koper (PvdA) · 23 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Peter Kramer (Ouderen Partij Zandvoort) · 18 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Karim el Gebaly (GROENLINKS) · 18 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Sven Drommel (VVD) · 17 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Marco Deen (PVV) · 16 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Raymond van Haeften (D66) · 10 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Kevin Stephan (CDA) · 10 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Lars Carree (VVD) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jerry Kramer (Jong Zandvoort) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Annemieke Lantman (VVD) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Rob de Graaf (D66) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Mirko Gerrits (Zandvoort Echt Eén) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Lisa de Vries (PvdA) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Jong Zandvoort haalde hier −7,3 pp minder dan gemiddeld in Zandvoort.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 18 stembureaus: 4,8% van alle geldige stemmen in Zandvoort en 0,0053% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Zandvoort komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 330 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 39 |
| Toegelaten kiezers | 369 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 369 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Zandvoort en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zandvoort
- Circuit Zandvoort 377 stemmen · Jong Zandvoort 21%
- Strandhotel Centerparcs 248 stemmen · Ouderen Partij Zandvoort 21%
- Brede-School "De Blauwe Tram" (A) 377 stemmen · Jong Zandvoort 20%
- Wooncentrum Kostverloren 236 stemmen · Ouderen Partij Zandvoort 22%
- Brede-school "De Blauwe Tram" (B) 378 stemmen · Jong Zandvoort 19%
- Circuit Zandvoort 228 stemmen · CDA 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.