Hoe stemde Rosmolenwijk in Zaanstad in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Rosmolenbuurt West, Rosmolenbuurt Oost

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Rosmolenwijk 4.409 geldige stemmen uitgebracht (5,3% van alle stemmen in Zaanstad). PVV werd hier de grootste met 18,3%. Vergeleken met heel Zaanstad scoorden DENK (+3,3 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,9 pp) hier hoger en VVD (−3,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 806 18,3% 18,2% +0,1 pp
D66 761 17,3% 16,8% +0,5 pp
GroenLinks-PvdA 754 17,1% 15,2% +1,9 pp
VVD 423 9,6% 13,2% −3,6 pp
DENK 391 8,9% 5,5% +3,3 pp
CDA 274 6,2% 6,9% −0,7 pp
JA21 224 5,1% 5,8% −0,7 pp
Forum voor Democratie 194 4,4% 4,9% −0,5 pp
Partij voor de Dieren 123 2,8% 2,8% +0,0 pp
SP 119 2,7% 2,5% +0,2 pp
50PLUS 81 1,8% 1,9% −0,1 pp
BBB 63 1,4% 2,0% −0,6 pp
ChristenUnie 47 1,1% 1,0% +0,1 pp
Volt 45 1,0% 0,9% +0,2 pp
BIJ1 43 1,0% 0,6% +0,3 pp
SGP 18 0,4% 0,4% −0,0 pp
NSC 16 0,4% 0,4% −0,0 pp
LP 8 0,2% 0,1% +0,1 pp
DE LINIE 6 0,1% 0,1% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 6 0,1% 0,2% −0,1 pp
BVNL 3 0,1% 0,2% −0,2 pp
NL PLAN 2 0,0% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij 2 0,0% 0,2% −0,1 pp
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Rosmolenwijk

Andere wijken in Zaanstad

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Zaanstad · Alle stembureaus