Stembureau MFC De Schulenburch in Woerden (2022)
Postcode 3471 EJ · Wijk Kamerik
Hier waren 1.022 kiezers toegelaten (4,1% van alle toegelaten kiezers in Woerden) en zijn 1.020 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 24,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 253 | 24,8% | 17,0% | +7,8 pp | 5,9% |
| ChristenUnie-SGP | 251 | 24,6% | 9,7% | +14,9 pp | 10,4% |
| LijstvanderDoes | 130 | 12,7% | 15,7% | −3,0 pp | 3,3% |
| Progressief Woerden (PvdA/GROENLINKS) | 121 | 11,9% | 13,0% | −1,2 pp | 3,7% |
| VVD | 77 | 7,5% | 11,1% | −3,5 pp | 2,8% |
| D66 | 50 | 4,9% | 8,8% | −3,9 pp | 2,3% |
| Inwonersbelangen | 48 | 4,7% | 10,1% | −5,4 pp | 1,9% |
| Woerden & Democratie | 43 | 4,2% | 6,1% | −1,9 pp | 2,8% |
| STERK Woerden | 18 | 1,8% | 2,9% | −1,1 pp | 2,5% |
| Splinter | 17 | 1,7% | 4,4% | −2,7 pp | 1,5% |
| BVNL | 12 | 1,2% | 1,3% | −0,1 pp | 3,7% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Woerden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- John Boere (CDA) · 143 stemmen · 14,0% van alle stemmen hier
- Daphne van der Wind (ChristenUnie-SGP) · 138 stemmen · 13,5% van alle stemmen hier
- Coby Franken (Progressief Woerden (PvdA/GROENLINKS)) · 63 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Kristel Noordergraaf (LijstvanderDoes) · 47 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Lenie van der Horst e/v van Leeuwen (LijstvanderDoes) · 41 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Job van Meijeren (CDA) · 38 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Birgitte van Hoesel (D66) · 38 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Hendrie van Assem (Inwonersbelangen) · 36 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Johan Habben Jansen (CDA) · 33 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Hans Tuit (VVD) · 25 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Harm van der Wilt (ChristenUnie-SGP) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Reem Bakker (Woerden & Democratie) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Florian van Hout (VVD) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Vera Streng (CDA) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Marguerite Boersma (Progressief Woerden (PvdA/GROENLINKS)) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie-SGP haalde hier +14,9 pp meer dan gemiddeld in Woerden.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 39 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in Woerden en 0,0148% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Woerden komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 911 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 111 |
| Toegelaten kiezers | 1.022 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.022 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,20% van de stembiljetten, tegen 0,33% in Woerden en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Woerden
- Maranathakerk 1.030 stemmen · LijstvanderDoes 19%
- De Regenboogschool 1.009 stemmen · VVD 19%
- De Willemshoeve 1.046 stemmen · Progressief Woerden (PvdA/GROENLINKS) 18%
- KBS de Franciscus 984 stemmen · LijstvanderDoes 22%
- Dorpshuis Harmelen 1.080 stemmen · CDA 25%
- Het Baken 901 stemmen · CDA 15%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.