Hoe stemde Kortenhoef in Wijdemeren in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Rade, Oranjebuurt, Munniksveen en omgeving, Oud-Kortenhoef
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Kortenhoef 4.521 geldige stemmen uitgebracht (27,3% van alle stemmen in Wijdemeren). D66 werd hier de grootste met 19,1%. Vergeleken met heel Wijdemeren scoorden CDA (+1,9 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,5 pp) hier hoger en VVD (−3,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 865 | 19,1% | 18,4% | +0,7 pp |
| VVD | 838 | 18,5% | 22,5% | −3,9 pp |
| CDA | 646 | 14,3% | 12,4% | +1,9 pp |
| PVV | 626 | 13,8% | 14,3% | −0,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 492 | 10,9% | 9,4% | +1,5 pp |
| JA21 | 350 | 7,7% | 7,1% | +0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 237 | 5,2% | 5,2% | +0,1 pp |
| BBB | 118 | 2,6% | 2,9% | −0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 65 | 1,4% | 1,8% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 54 | 1,2% | 1,1% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 51 | 1,1% | 1,0% | +0,1 pp |
| SP | 51 | 1,1% | 1,1% | +0,0 pp |
| Volt | 29 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp |
| SGP | 28 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| DENK | 23 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| NSC | 14 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| BVNL | 11 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 8 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| LP | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Kortenhoef
- Cultureel Centrum De Blinker Rade, Oranjebuurt, Munniksveen en omgeving · 1241 BG · 1.734 stemmen · D66 18%
- Sporthal De Fuik (B) Rade, Oranjebuurt, Munniksveen en omgeving · 1241 HD · 1.293 stemmen · VVD 19%
- Sporthal De Fuik (A) Rade, Oranjebuurt, Munniksveen en omgeving · 1241 HD · 959 stemmen · D66 22%
- De Oude School Oud-Kortenhoef · 1241 LX · 535 stemmen · VVD 24%
Andere wijken in Wijdemeren
- Nieuw-Loosdrecht 5.311 stemmen · VVD 26%
- Nederhorst den Berg 3.299 stemmen · VVD 19%
- 's-Graveland 1.225 stemmen · VVD 22%
- Loosdrecht 1.183 stemmen · VVD 35%
- Ankeveen 1.021 stemmen · VVD 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.