Stembureau De Bergplaats in Wijdemeren (2023)
Postcode 1394 CW · Wijk Nederhorst den Berg
Hier zijn 992 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 20,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 203 | 20,5% | 22,7% | −2,3 pp | 5,6% |
| VVD | 199 | 20,1% | 24,2% | −4,2 pp | 5,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 111 | 11,2% | 12,3% | −1,2 pp | 5,6% |
| GroenLinks-PvdA | 102 | 10,3% | 12,1% | −1,8 pp | 5,3% |
| BBB | 96 | 9,7% | 4,5% | +5,1 pp | 13,1% |
| D66 | 81 | 8,2% | 7,3% | +0,9 pp | 6,9% |
| CDA | 73 | 7,4% | 3,8% | +3,5 pp | 11,8% |
| SP | 29 | 2,9% | 2,2% | +0,7 pp | 8,2% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp | 6,4% |
| Forum voor Democratie | 19 | 1,9% | 2,1% | −0,2 pp | 5,6% |
| ChristenUnie | 12 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 5,2% |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp | 9,3% |
| Volt | 9 | 0,9% | 1,5% | −0,6 pp | 3,6% |
| DENK | 8 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp | 11,3% |
| JA21 | 6 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 5,1% |
| 50PLUS | 5 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 5,6% |
| SGP | 4 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 3,8% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 7,7% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 11,1% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 5,6% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Wijdemeren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier +5,1 pp meer dan gemiddeld in Wijdemeren.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 15 stembureaus: 6,2% van alle geldige stemmen in Wijdemeren en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Wijdemeren komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Wijdemeren
- Gemeentehuis Wijdemeren (B) 1.019 stemmen · VVD 26%
- A.S.V. sportcomplex 988 stemmen · PVV 24%
- Gemeentehuis Wijdemeren (A) 1.027 stemmen · VVD 29%
- De Oude School 528 stemmen · VVD 27%
- Sporthal De Fuik (A) 1.067 stemmen · VVD 24%
- Het Zandkasteel 161 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
Alle stembureaus in Wijdemeren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.