Stembureau Dorpshuis ’t Hokkien, De Hoeve in Weststellingwerf (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 8394 VP · Wijk De Hoeve-Vinkega

Hier waren 217 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Weststellingwerf) en zijn 215 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 22,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 49 22,8% 15,9% +6,9 pp 2,9%
VVD 42 19,5% 18,4% +1,1 pp 2,1%
Sociaal Duurzaam Weststellingwerf 39 18,1% 15,8% +2,4 pp 2,3%
GROENLINKS 21 9,8% 8,1% +1,7 pp 2,4%
Blijf Stellingwarfs 19 8,8% 14,6% −5,7 pp 1,2%
D66 18 8,4% 8,1% +0,3 pp 2,1%
Weststellingwerfs Belang 15 7,0% 16,5% −9,5 pp 0,9%
Krachtig Sociaal Groen 12 5,6% 2,8% +2,8 pp 4,1%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Weststellingwerf, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Roelof Theun Hoen (VVD) · 21 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
  2. Cor Trompetter (Sociaal Duurzaam Weststellingwerf) · 18 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  3. Afke Kester-Tamminga (CDA) · 16 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  4. Ton Mulder (Blijf Stellingwarfs) · 13 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  5. Johan Meijerhof (VVD) · 12 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  6. Colinda de Vries (Sociaal Duurzaam Weststellingwerf) · 10 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Lukas van der Hoef (CDA) · 10 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  8. Patricia Staats (GROENLINKS) · 9 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  9. Erna Jellesma (D66) · 9 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  10. Gerharda Kuiper (CDA) · 8 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  11. Ronald Westenberg (D66) · 8 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  12. Ria Rosenbaum (Sociaal Duurzaam Weststellingwerf) · 7 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  13. Gaby Thijssen (GROENLINKS) · 7 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  14. Sylvia Heida (VVD) · 5 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  15. Hanneke Zonderland (CDA) · 5 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Weststellingwerfs Belang haalde hier −9,5 pp minder dan gemiddeld in Weststellingwerf.
  • Qua gewicht is dit het 24e van de 30 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Weststellingwerf en 0,0031% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 50 stemmen in Weststellingwerf komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen192
Geldige volmachtbewijzen25
Toegelaten kiezers217
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)217
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,92% van de stembiljetten, tegen 0,75% in Weststellingwerf en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Weststellingwerf

Alle stembureaus in Weststellingwerf

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.