Stembureau Dorpshuis De Tille, Boijl in Weststellingwerf (2023)
Postcode 8392 MA · Wijk Boijl
Hier zijn 606 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 162 | 26,7% | 27,7% | −1,0 pp | 3,4% |
| BBB | 161 | 26,6% | 14,0% | +12,6 pp | 6,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 69 | 11,4% | 14,2% | −2,9 pp | 2,8% |
| VVD | 69 | 11,4% | 12,2% | −0,8 pp | 3,3% |
| GroenLinks-PvdA | 56 | 9,2% | 11,5% | −2,3 pp | 2,8% |
| Forum voor Democratie | 20 | 3,3% | 2,9% | +0,4 pp | 4,1% |
| D66 | 16 | 2,6% | 3,3% | −0,6 pp | 2,8% |
| SP | 15 | 2,5% | 3,7% | −1,3 pp | 2,3% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 1,7% | 1,6% | +0,0 pp | 3,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp | 4,5% |
| JA21 | 6 | 1,0% | 0,5% | +0,5 pp | 6,9% |
| CDA | 5 | 0,8% | 3,5% | −2,7 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 4 | 0,7% | 1,3% | −0,6 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 2,6% |
| Volt | 2 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 1,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 11,1% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 5,9% |
| Splinter | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 5,9% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Weststellingwerf, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier +12,6 pp meer dan gemiddeld in Weststellingwerf.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 22 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Weststellingwerf en 0,0059% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Weststellingwerf komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Weststellingwerf
- LindeStede, Wolvega 706 stemmen · PVV 34%
- Openbare Basisschool (OBS) de Velden 601 stemmen · PVV 26%
- Kerkelijk centrum Ter Holten, Oldeholtpade 713 stemmen · PVV 23%
- Krommestede, Noordwolde 501 stemmen · PVV 33%
- Gebouw Het Anker, Steggerda 799 stemmen · PVV 28%
- Dorpshuis De Bult, Ter Idzard 439 stemmen · BBB 26%
Alle stembureaus in Weststellingwerf
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.