Stembureau Stembureau Wateringen St. Jozefbasisschool in Westland (2025)
Postcode 2292 AD · Wijk Wateringen
Hier zijn 1.089 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 20,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 225 | 20,7% | 21,2% | −0,6 pp | 1,5% |
| VVD | 197 | 18,1% | 19,2% | −1,1 pp | 1,4% |
| D66 | 174 | 16,0% | 11,5% | +4,5 pp | 2,1% |
| CDA | 139 | 12,8% | 16,3% | −3,5 pp | 1,2% |
| JA21 | 116 | 10,7% | 10,0% | +0,6 pp | 1,6% |
| GroenLinks-PvdA | 75 | 6,9% | 4,8% | +2,1 pp | 2,2% |
| Forum voor Democratie | 55 | 5,1% | 6,1% | −1,0 pp | 1,3% |
| DENK | 23 | 2,1% | 1,3% | +0,9 pp | 2,6% |
| BBB | 19 | 1,7% | 2,1% | −0,3 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 14 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp | 1,4% |
| SP | 13 | 1,2% | 0,8% | +0,4 pp | 2,3% |
| Volt | 10 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp | 2,8% |
| Partij voor de Dieren | 8 | 0,7% | 1,0% | −0,2 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 7 | 0,6% | 1,4% | −0,8 pp | 0,7% |
| SGP | 4 | 0,4% | 1,5% | −1,1 pp | 0,4% |
| NSC | 3 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 1,5% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 1,1% |
| DE LINIE | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 5,7% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,8% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 2,9% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,5% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Westland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,5 pp meer dan gemiddeld in Westland.
- Qua gewicht is dit het 37e van de 54 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Westland en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 65 stemmen in Westland komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Westland
- Stembureau 's-Gravenzande Zwembad Maesemunde 1.113 stemmen · VVD 21%
- Stembureau 's-Gravenzande Westlandhal 1.081 stemmen · PVV 20%
- Stembureau Naaldwijk Ontmoetingskerk 1.117 stemmen · CDA 21%
- Stembureau Kwintsheul Basisschool Andreashof 1.042 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Wateringen Ontmoetingsplek Joop 1.129 stemmen · VVD 19%
- Stembureau Naaldwijk Wijkcentrum Hooge Hasta 940 stemmen · VVD 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.