Stembureau Stembureau Wateringen Careyn De Ark in Westland (2025)
Postcode 2291 BD · Wijk Wateringen
Hier zijn 1.584 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 293 | 18,5% | 21,2% | −2,7 pp | 1,9% |
| VVD | 264 | 16,7% | 19,2% | −2,6 pp | 1,9% |
| D66 | 252 | 15,9% | 11,5% | +4,4 pp | 3,1% |
| CDA | 245 | 15,5% | 16,3% | −0,8 pp | 2,1% |
| JA21 | 146 | 9,2% | 10,0% | −0,8 pp | 2,1% |
| GroenLinks-PvdA | 122 | 7,7% | 4,8% | +2,9 pp | 3,6% |
| Forum voor Democratie | 66 | 4,2% | 6,1% | −1,9 pp | 1,5% |
| DENK | 40 | 2,5% | 1,3% | +1,3 pp | 4,5% |
| 50PLUS | 29 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp | 2,9% |
| Partij voor de Dieren | 28 | 1,8% | 1,0% | +0,8 pp | 4,0% |
| BBB | 23 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 1,6% |
| SP | 22 | 1,4% | 0,8% | +0,6 pp | 4,0% |
| ChristenUnie | 12 | 0,8% | 1,4% | −0,7 pp | 1,2% |
| NSC | 12 | 0,8% | 0,3% | +0,5 pp | 5,9% |
| Volt | 12 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp | 3,4% |
| BVNL | 9 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 5,0% |
| SGP | 3 | 0,2% | 1,5% | −1,3 pp | 0,3% |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,6% |
| Vrij Verbond | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 25,0% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 2,9% |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 5,3% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Westland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,4 pp meer dan gemiddeld in Westland.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 54 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Westland en 0,0152% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Westland komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Westland
- Stembureau Monster PG kerkgebouw De Hoeksteen 1.586 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Poeldijk Basisschool De Nieuwe Weg 1.565 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Wateringen Parochiezaal De Kolenkit 1.654 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Naaldwijk Basisschool De Regenboog 1.534 stemmen · VVD 24%
- Stembureau Poeldijk Basisschool Verburch-hof 1.749 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Monster Sportpark Polanen 1.464 stemmen · PVV 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.