Stembureau Naaldwijk Brandweerkazerne in Westland (2018)
Postcode 2671 JP · Wijk Naaldwijk
Hier waren 807 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Westland) en zijn 800 geldige stemmen uitgebracht. LPF Westland werd hier de grootste met 26,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| LPF Westland | 208 | 26,0% | 17,1% | +8,9 pp | 2,5% |
| Westland Verstandig | 169 | 21,1% | 19,9% | +1,2 pp | 1,7% |
| CDA | 152 | 19,0% | 23,1% | −4,1 pp | 1,3% |
| GBW | 104 | 13,0% | 15,6% | −2,6 pp | 1,4% |
| VVD | 50 | 6,3% | 8,6% | −2,3 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 39 | 4,9% | 4,2% | +0,7 pp | 1,9% |
| D66 | 34 | 4,3% | 4,1% | +0,1 pp | 1,7% |
| PvdA | 24 | 3,0% | 2,3% | +0,7 pp | 2,1% |
| ChristenUnie-SGP | 20 | 2,5% | 5,1% | −2,6 pp | 0,8% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Westland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Dave van der Meer (LPF Westland) · 106 stemmen · 13,3% van alle stemmen hier
- Karin Zwinkels-de Jong (CDA) · 94 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
- Peter Duijsens (Westland Verstandig) · 88 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Remmert Keizer (GBW) · 61 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Dave van Koppen (LPF Westland) · 30 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Sander Zuyderwijk (VVD) · 28 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Benjamin Hofland (D66) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Renate van der Giessen (Westland Verstandig) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ysabel van der Meer (LPF Westland) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ulbe Spaans (GROENLINKS) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ilona Rozenboom (GROENLINKS) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Leo Boekestijn (Westland Verstandig) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Piet Vreugdenhil (CDA) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Leen Snijders (ChristenUnie-SGP) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Jan Peter Diepersloot (Westland Verstandig) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: LPF Westland haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Westland.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 62 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Westland en 0,0119% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 62 stemmen in Westland komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 725 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 82 |
| Toegelaten kiezers | 807 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 807 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,87% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Westland en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Westland
- Honselersdijk Zalencentrum Hemelsblauw 2 815 stemmen · LPF Westland 24%
- De Lier Partycentrum 't Centrum 1 799 stemmen · CDA 36%
- Ter Heijde Dorpshuis Het Vrondel 817 stemmen · Westland Verstandig 37%
- Honselersdijk De Hunselaer 798 stemmen · Westland Verstandig 23%
- Kwintsheul Basisschool Andreashof 826 stemmen · Westland Verstandig 25%
- Honselersdijk Zalencentrum Hemelsblauw 1 782 stemmen · LPF Westland 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.