Hoe stemde Grootegast in Westerkwartier in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Doezum, Verspreide huizen ten zuiden van Sebaldeburen
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Grootegast 3.490 geldige stemmen uitgebracht (8,3% van alle stemmen in Westerkwartier). PVV werd hier de grootste met 25,2%. Vergeleken met heel Westerkwartier scoorden PVV (+3,2 pp) en CDA (+2,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−7,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 879 | 25,2% | 22,0% | +3,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 639 | 18,3% | 16,3% | +2,1 pp |
| BBB | 430 | 12,3% | 10,5% | +1,8 pp |
| ChristenUnie | 292 | 8,4% | 6,1% | +2,2 pp |
| CDA | 276 | 7,9% | 5,2% | +2,7 pp |
| VVD | 263 | 7,5% | 9,7% | −2,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 241 | 6,9% | 14,2% | −7,3 pp |
| D66 | 103 | 3,0% | 4,3% | −1,4 pp |
| SGP | 93 | 2,7% | 1,8% | +0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 74 | 2,1% | 2,0% | +0,2 pp |
| SP | 68 | 1,9% | 3,0% | −1,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 35 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 33 | 0,9% | 1,7% | −0,7 pp |
| Volt | 24 | 0,7% | 1,0% | −0,3 pp |
| JA21 | 17 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 8 | 0,2% | 0,4% | −0,1 pp |
| Splinter | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DENK | 4 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Grootegast
- Gemeentehuis Grootegast Grootegast · 9861 AC · 1.208 stemmen · PVV 25%
- Dorpshuis 't Stuurhuus Doezum · 9863 PL · 703 stemmen · PVV 21%
- Kerk De Morgenster Grootegast · 9861 ES · 615 stemmen · PVV 30%
- Het Hooge Heem Grootegast · 9861 BM · 519 stemmen · PVV 21%
- Dorpshuis 't Spectrum Verspreide huizen ten zuiden van Sebaldeburen · 9862 TH · 445 stemmen · PVV 32%
Andere wijken in Westerkwartier
- Leek 7.916 stemmen · PVV 22%
- Zuidhorn 7.018 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Marum 5.778 stemmen · PVV 26%
- Grijpskerk 2.585 stemmen · PVV 23%
- Aduard 1.986 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Tolbert 1.971 stemmen · PVV 21%
- Opende 1.944 stemmen · PVV 31%
- Oldekerk 1.922 stemmen · PVV 26%
- Zevenhuizen 1.683 stemmen · PVV 27%
- De Wilp 1.347 stemmen · PVV 32%
- Oldehove 1.285 stemmen · PVV 18%
- Ezinge 1.011 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Midwolde 755 stemmen · PVV 19%
- Lutjegast 594 stemmen · BBB 26%
- Oostwold 531 stemmen · PVV 20%
- Enumatil 263 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.