Stembureau De Grote Kerk Markt 2 in Wageningen (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 6701 CZ · Wijk Centrum

Hier zijn 1.165 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 44,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 514 44,1% 36,8% +7,4 pp 5,6%
D66 130 11,2% 9,7% +1,4 pp 5,4%
Volt 99 8,5% 4,8% +3,7 pp 8,4%
Partij voor de Dieren 91 7,8% 4,8% +3,1 pp 7,7%
Nieuw Sociaal Contract 75 6,4% 8,5% −2,1 pp 3,5%
VVD 71 6,1% 9,7% −3,6 pp 2,9%
PVV 51 4,4% 10,5% −6,1 pp 2,0%
SP 24 2,1% 2,8% −0,8 pp 3,4%
ChristenUnie 23 2,0% 2,7% −0,7 pp 3,5%
Forum voor Democratie 16 1,4% 1,2% +0,2 pp 5,5%
CDA 12 1,0% 2,5% −1,5 pp 1,9%
SGP 12 1,0% 1,0% +0,1 pp 5,1%
BBB 11 0,9% 2,2% −1,2 pp 2,1%
BIJ1 11 0,9% 0,7% +0,2 pp 6,3%
DENK 6 0,5% 0,8% −0,3 pp 3,1%
JA21 6 0,5% 0,4% +0,1 pp 6,3%
Piratenpartij - De Groenen 6 0,5% 0,2% +0,4 pp 15,4%
Splinter 4 0,3% 0,2% +0,2 pp 10,0%
Samen voor Nederland 2 0,2% 0,0% +0,1 pp 20,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 4,8%
50PLUS 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
BVNL / Groep Van Haga 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Wageningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +7,4 pp meer dan gemiddeld in Wageningen.
  • Qua gewicht is dit het 10e van de 22 stembureaus: 4,7% van alle geldige stemmen in Wageningen en 0,0113% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Wageningen komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Wageningen

Alle stembureaus in Wageningen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.