Hoe stemde Oranjewijk Noord in Waddinxveen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Vondelwijk
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Oranjewijk Noord 3.117 geldige stemmen uitgebracht (15,7% van alle stemmen in Waddinxveen). PVV werd hier de grootste met 25,8%. Vergeleken met heel Waddinxveen scoorden SGP (+6,0 pp) en ChristenUnie (+2,0 pp) hier hoger en VVD (−5,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 804 | 25,8% | 24,5% | +1,3 pp |
| SGP | 447 | 14,3% | 8,3% | +6,0 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 354 | 11,4% | 12,2% | −0,8 pp |
| VVD | 323 | 10,4% | 16,1% | −5,7 pp |
| ChristenUnie | 251 | 8,1% | 6,1% | +2,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 243 | 7,8% | 9,4% | −1,6 pp |
| CDA | 140 | 4,5% | 3,9% | +0,6 pp |
| BBB | 113 | 3,6% | 3,1% | +0,5 pp |
| D66 | 107 | 3,4% | 5,3% | −1,8 pp |
| Forum voor Democratie | 85 | 2,7% | 2,4% | +0,3 pp |
| SP | 72 | 2,3% | 2,2% | +0,1 pp |
| DENK | 67 | 2,1% | 2,1% | +0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 37 | 1,2% | 1,3% | −0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 19 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| Volt | 17 | 0,5% | 0,9% | −0,3 pp |
| JA21 | 13 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp |
| 50PLUS | 8 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp |
| Splinter | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Oranjewijk Noord
- De Hoeksteen Oranjewijk Noord · 2741 XG · 1.248 stemmen · PVV 25%
- Bethelkerk Vondelwijk · 2741 AP · 992 stemmen · PVV 26%
- Kleurrijk Vondelwijk · 2741 XL · 877 stemmen · PVV 27%
Andere wijken in Waddinxveen
- Centrum 6.800 stemmen · PVV 25%
- Zuidplas 90 6.410 stemmen · PVV 24%
- Groenswaard 2 3.579 stemmen · PVV 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.