Stembureau Anne Frankcentrum in Waddinxveen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 831 kiezers toegelaten (6,2% van alle toegelaten kiezers in Waddinxveen) en zijn 822 geldige stemmen uitgebracht. PCW | www.kiespcw.nl werd hier de grootste met 24,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PCW | www.kiespcw.nl 204 24,8% 26,0% −1,2 pp 5,9%
CDA 162 19,7% 15,0% +4,7 pp 8,2%
WeWa 120 14,6% 14,0% +0,6 pp 6,5%
PvdA/GROENLINKS 114 13,9% 13,2% +0,6 pp 6,5%
VVD 111 13,5% 17,8% −4,3 pp 4,7%
D66 111 13,5% 14,0% −0,5 pp 6,0%
Blanco8Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waddinxveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Kees de Jong (PCW | www.kiespcw.nl) · 139 stemmen · 16,9% van alle stemmen hier
  2. Bastienne Prins-van den Boomgaard (CDA) · 102 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
  3. Kirsten Schippers (WeWa) · 87 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  4. Raymond Boer (VVD) · 71 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  5. Albert Grooten (D66) · 66 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
  6. Halvard Jan Hettema (PvdA/GROENLINKS) · 59 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
  7. Fatima Kalai-El Mousaoui (D66) · 29 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Trix de Kruijff-Los (CDA) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Ellen van Helden (VVD) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Henry ten Zijthoff (PvdA/GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  11. Sylvia van de Krol-den Ouden (PCW | www.kiespcw.nl) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Frans Schwiebbe (CDA) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Nikki ten Zijthoff (PvdA/GROENLINKS) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Jannes Berghout (PCW | www.kiespcw.nl) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Juliette Brandenburg-Verwer (D66) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +4,7 pp meer dan gemiddeld in Waddinxveen.
  • Qua gewicht is dit het 8e van de 16 stembureaus: 6,2% van alle geldige stemmen in Waddinxveen en 0,0122% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Waddinxveen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen754
Geldige volmachtbewijzen77
Toegelaten kiezers831
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)831
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig9 (1,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,08% van de stembiljetten, tegen 0,62% in Waddinxveen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Waddinxveen

Alle stembureaus in Waddinxveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.