Stembureau Zorgcentrum Elzenhoven in Waalwijk (2018)
Hier waren 1.109 kiezers toegelaten (6,1% van alle toegelaten kiezers in Waalwijk) en zijn 1.108 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 27,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 308 | 27,8% | 7,4% | +20,4 pp | 23,2% |
| LokaalBelang | 264 | 23,8% | 28,9% | −5,1 pp | 5,1% |
| VVD | 154 | 13,9% | 18,9% | −5,0 pp | 4,5% |
| CDA | 118 | 10,6% | 9,9% | +0,8 pp | 6,7% |
| ChristenUnie | 108 | 9,7% | 4,1% | +5,6 pp | 14,5% |
| GroenLinksaf | 65 | 5,9% | 12,9% | −7,0 pp | 2,8% |
| D66 | 60 | 5,4% | 9,7% | −4,2 pp | 3,5% |
| Partij van de Arbeid | 17 | 1,5% | 3,5% | −1,9 pp | 2,7% |
| Lijst IJpelaar | 14 | 1,3% | 4,8% | −3,5 pp | 1,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waalwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard Tiemstra (SGP) · 205 stemmen · 18,5% van alle stemmen hier
- Jan van Baardwijk (LokaalBelang) · 145 stemmen · 13,1% van alle stemmen hier
- Ronald Bakker (VVD) · 101 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Ruud Spohr (CDA) · 85 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Jan van Groos (ChristenUnie) · 77 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Ad van Hamond (LokaalBelang) · 45 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Sheila Schuijffel (D66) · 42 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Henk van Zelst (SGP) · 39 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Dilek Seker e.v. Odabasi (GroenLinksaf) · 30 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Josien Paulides (CDA) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Kees van Tilborgh (SGP) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Bea de Jongste-van Heijst (LokaalBelang) · 17 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Frank van Ierland (LokaalBelang) · 14 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Ilse Langermans (D66) · 13 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Kim van Zwietering (GroenLinksaf) · 12 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +20,4 pp meer dan gemiddeld in Waalwijk.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 24 stembureaus: 6,2% van alle geldige stemmen in Waalwijk en 0,0164% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Waalwijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 978 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 131 |
| Toegelaten kiezers | 1.109 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.108 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,86% in Waalwijk en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Waalwijk
- Buurthuis Zanddonk 1.092 stemmen · LokaalBelang 33%
- Basischool Besoyen 1.082 stemmen · LokaalBelang 33%
- Balade 955 stemmen · LokaalBelang 35%
- Steunpunt Achter de Hoven 889 stemmen · SGP 23%
- Basisschool Juliana v Stolberg 870 stemmen · VVD 30%
- Basisschool de Hoef 862 stemmen · LokaalBelang 33%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.