Stembureau Stembureau Steunpunt de Blijde Incomste in Waalwijk (2023)
Postcode 5143 GA · Wijk Waalwijk
Hier zijn 1.011 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 33,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 338 | 33,4% | 17,7% | +15,8 pp | 6,7% |
| PVV | 226 | 22,4% | 32,0% | −9,7 pp | 2,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 140 | 13,8% | 13,2% | +0,6 pp | 3,7% |
| GroenLinks-PvdA | 100 | 9,9% | 9,2% | +0,7 pp | 3,8% |
| D66 | 67 | 6,6% | 5,0% | +1,6 pp | 4,7% |
| CDA | 40 | 4,0% | 3,6% | +0,3 pp | 3,9% |
| SP | 23 | 2,3% | 3,8% | −1,5 pp | 2,1% |
| BBB | 21 | 2,1% | 3,5% | −1,5 pp | 2,1% |
| Volt | 14 | 1,4% | 0,9% | +0,5 pp | 5,7% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 0,9% | 1,4% | −0,5 pp | 2,3% |
| Forum voor Democratie | 8 | 0,8% | 2,1% | −1,3 pp | 1,4% |
| 50PLUS | 7 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp | 3,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 4,1% |
| DENK | 4 | 0,4% | 2,1% | −1,7 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 3 | 0,3% | 1,5% | −1,2 pp | 0,7% |
| JA21 | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,4 pp | 1,6% |
| SGP | 3 | 0,3% | 1,8% | −1,5 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waalwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +15,8 pp meer dan gemiddeld in Waalwijk.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 23 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Waalwijk en 0,0098% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Waalwijk komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Waalwijk
- Stembureau Parkpaviljoen 1.011 stemmen · VVD 28%
- Stembureau Stadhuis Waalwijk 968 stemmen · PVV 27%
- Stembureau Kindcentrum Zanddonk 1.020 stemmen · PVV 33%
- Stembureau Basisschool de Krullevaar 856 stemmen · PVV 34%
- Stembureau Zorgcentrum De Stroming 1.092 stemmen · PVV 35%
- Stembureau Buurthuiskamer 't Schooltje 774 stemmen · PVV 35%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.