Stembureau Stembureau Buurthuis Zanddonk in Waalwijk (2025)
Postcode 5144 VM · Wijk Waalwijk
Hier zijn 1.587 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 335 | 21,1% | 22,8% | −1,7 pp | 5,1% |
| VVD | 283 | 17,8% | 17,6% | +0,3 pp | 5,5% |
| D66 | 262 | 16,5% | 14,3% | +2,2 pp | 6,3% |
| CDA | 176 | 11,1% | 12,9% | −1,8 pp | 4,7% |
| GroenLinks-PvdA | 145 | 9,1% | 7,2% | +1,9 pp | 6,9% |
| JA21 | 123 | 7,8% | 7,1% | +0,6 pp | 5,9% |
| Forum voor Democratie | 69 | 4,3% | 4,5% | −0,2 pp | 5,3% |
| 50PLUS | 44 | 2,8% | 2,0% | +0,7 pp | 7,5% |
| DENK | 37 | 2,3% | 2,2% | +0,2 pp | 5,8% |
| SP | 30 | 1,9% | 1,5% | +0,4 pp | 6,8% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 1,2% | 1,1% | +0,1 pp | 6,1% |
| BBB | 16 | 1,0% | 1,9% | −0,9 pp | 2,8% |
| Volt | 12 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 7,1% |
| ChristenUnie | 9 | 0,6% | 1,1% | −0,5 pp | 2,8% |
| BIJ1 | 7 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 17,9% |
| Vrede voor Dieren | 5 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 15,6% |
| NSC | 4 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 4,7% |
| Piratenpartij | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 13,6% |
| SGP | 3 | 0,2% | 2,0% | −1,8 pp | 0,5% |
| BVNL | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 3,8% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 4,2% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 5,0% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 8,3% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waalwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +2,2 pp meer dan gemiddeld in Waalwijk.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 24 stembureaus: 5,5% van alle geldige stemmen in Waalwijk en 0,0153% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Waalwijk komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Waalwijk
- Stembureau Zidewinde 1.707 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Sporthal de Slagen 1.505 stemmen · VVD 21%
- Stembureau Basisschool Besoyen 1.732 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Balade 1.415 stemmen · PVV 25%
- Stembureau Buurthuis Bloemenoord 1.803 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Bibliotheek Waalwijk 1.411 stemmen · PVV 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.