Stembureau Stembureau Basisschool De Vrijhoeve in Waalwijk (2025)
Postcode 5161 XS · Wijk Sprang-Capelle
Hier zijn 1.145 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 31,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 361 | 31,5% | 22,8% | +8,7 pp | 5,4% |
| CDA | 132 | 11,5% | 12,9% | −1,4 pp | 3,5% |
| D66 | 127 | 11,1% | 14,3% | −3,2 pp | 3,1% |
| VVD | 126 | 11,0% | 17,6% | −6,6 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 80 | 7,0% | 4,5% | +2,5 pp | 6,1% |
| SGP | 77 | 6,7% | 2,0% | +4,7 pp | 13,3% |
| JA21 | 59 | 5,2% | 7,1% | −2,0 pp | 2,8% |
| GroenLinks-PvdA | 39 | 3,4% | 7,2% | −3,8 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 37 | 3,2% | 1,1% | +2,1 pp | 11,6% |
| BBB | 26 | 2,3% | 1,9% | +0,3 pp | 4,6% |
| 50PLUS | 20 | 1,7% | 2,0% | −0,3 pp | 3,4% |
| SP | 19 | 1,7% | 1,5% | +0,1 pp | 4,3% |
| DENK | 11 | 1,0% | 2,2% | −1,2 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp | 3,2% |
| Volt | 6 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 3,6% |
| LP | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,3 pp | 20,0% |
| NSC | 4 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp | 4,7% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 3,8% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 5,1% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 6,3% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 8,3% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waalwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +8,7 pp meer dan gemiddeld in Waalwijk.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 24 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Waalwijk en 0,0110% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Waalwijk komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Waalwijk
- Stembureau Zorgcentrum De Stroming 1.147 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Parkpaviljoen 1.078 stemmen · VVD 30%
- Stembureau Steunpunt de Blijde Incomste 1.160 stemmen · VVD 32%
- Stembureau Kindcentrum Zanddonk 1.034 stemmen · PVV 27%
- Stembureau De Mads, Dans- en muziekcentrum 1.167 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Stadhuis Waalwijk 902 stemmen · VVD 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.