Stembureau Wijkgebouw de Terp in Waadhoeke
Postcode 8802 XZ · Wijk Franeker
Hier waren 646 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Waadhoeke) en zijn 636 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen werd hier de grootste met 23,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelangen | 151 | 23,7% | 19,5% | +4,2 pp | 3,8% |
| SAM Waadhoeke | 144 | 22,6% | 24,5% | −1,8 pp | 2,9% |
| CDA | 140 | 22,0% | 18,4% | +3,6 pp | 3,8% |
| VVD | 71 | 11,2% | 14,3% | −3,2 pp | 2,5% |
| BBB | 57 | 9,0% | 10,7% | −1,7 pp | 2,7% |
| FNP | 46 | 7,2% | 9,0% | −1,7 pp | 2,5% |
| ChristenUnie | 27 | 4,2% | 3,6% | +0,6 pp | 3,7% |
| Blanco | 10 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waadhoeke, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marijn Kamerling (CDA) · 86 stemmen · 13,5% van alle stemmen hier
- Hanna van der Werff (SAM Waadhoeke) · 69 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Douwe Kamstra (Gemeentebelangen) · 39 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Patrick Hoekstra (BBB) · 35 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Jessica Bosch-de Vries (Gemeentebelangen) · 28 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- René de Vries (SAM Waadhoeke) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Teun de Jong (VVD) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Anton Wijkhuijs (VVD) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Ytsje de Groot-Krikke (CDA) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Roelof Santing (ChristenUnie) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Adrie Weiland (Gemeentebelangen) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jaap-Auke Rienstra (Gemeentebelangen) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ludwig Seerden (Gemeentebelangen) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Dieke van der Pol (FNP) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Bart van Wijk (SAM Waadhoeke) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen haalde hier +4,2 pp meer dan gemiddeld in Waadhoeke.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 44 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Waadhoeke en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Waadhoeke komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 599 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 646 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 646 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,55% van de stembiljetten, tegen 0,96% in Waadhoeke en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Waadhoeke
- MFC it Stedhûs 666 stemmen · CDA 24%
- It Holt 583 stemmen · SAM Waadhoeke 37%
- MFC De Helling 676 stemmen · CDA 24%
- Woonzorgcentrum Botniahuis 579 stemmen · SAM Waadhoeke 32%
- MFA de Doarpsfinne 716 stemmen · Gemeentebelangen 27%
- Woonzorgcentrum Nij Bethanië 552 stemmen · SAM Waadhoeke 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.