Stembureau Hervormd Centrum in Waadhoeke (2023)
Postcode 9041 AA · Wijk Berltsum
Hier zijn 675 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 27,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 187 | 27,7% | 24,3% | +3,4 pp | 2,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 136 | 20,1% | 17,6% | +2,5 pp | 2,6% |
| VVD | 63 | 9,3% | 11,2% | −1,9 pp | 1,9% |
| BBB | 60 | 8,9% | 9,6% | −0,7 pp | 2,1% |
| CDA | 55 | 8,1% | 6,4% | +1,7 pp | 2,9% |
| GroenLinks-PvdA | 52 | 7,7% | 13,6% | −5,9 pp | 1,3% |
| D66 | 27 | 4,0% | 3,7% | +0,3 pp | 2,5% |
| SP | 24 | 3,6% | 3,5% | +0,1 pp | 2,3% |
| Forum voor Democratie | 21 | 3,1% | 2,4% | +0,7 pp | 3,0% |
| ChristenUnie | 19 | 2,8% | 2,1% | +0,8 pp | 3,1% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp | 1,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 1,2% | 0,8% | +0,4 pp | 3,3% |
| SGP | 7 | 1,0% | 0,6% | +0,5 pp | 4,1% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 1,3% |
| Volt | 2 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 1,0% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,6% |
| JA21 | 1 | 0,1% | 0,6% | −0,5 pp | 0,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 8,3% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waadhoeke, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −5,9 pp minder dan gemiddeld in Waadhoeke.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 44 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Waadhoeke en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Waadhoeke komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Waadhoeke
- van Harenskerk 683 stemmen · PVV 24%
- Woonzorgcentrum de Beuckelaer 659 stemmen · PVV 23%
- De Bining 691 stemmen · PVV 29%
- Serviceflat Froonacker 655 stemmen · PVV 29%
- Woonzorgcentrum Nij Statelân 707 stemmen · PVV 19%
- Woonzorgcentrum Saxenoord 647 stemmen · PVV 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.