Hoe stemde Voorst in Voorst in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Voorst Dorpskern
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Voorst 1.595 geldige stemmen uitgebracht (9,4% van alle stemmen in Voorst). PVV werd hier de grootste met 24,6%. Vergeleken met heel Voorst scoorden PVV (+5,6 pp) en BBB (+4,5 pp) hier hoger en Nieuw Sociaal Contract (−4,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 393 | 24,6% | 19,1% | +5,6 pp |
| BBB | 322 | 20,2% | 15,7% | +4,5 pp |
| VVD | 221 | 13,9% | 16,5% | −2,6 pp |
| GroenLinks-PvdA | 168 | 10,5% | 11,8% | −1,3 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 164 | 10,3% | 15,2% | −4,9 pp |
| D66 | 75 | 4,7% | 5,3% | −0,6 pp |
| CDA | 60 | 3,8% | 4,4% | −0,6 pp |
| SP | 34 | 2,1% | 2,1% | −0,0 pp |
| Forum voor Democratie | 33 | 2,1% | 1,9% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 33 | 2,1% | 1,3% | +0,8 pp |
| Volt | 24 | 1,5% | 1,2% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 23 | 1,4% | 1,6% | −0,2 pp |
| JA21 | 11 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 0,6% | 0,3% | +0,2 pp |
| SGP | 8 | 0,5% | 1,8% | −1,3 pp |
| 50PLUS | 8 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,4 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Voorst
- Gymzaal Voorst De Wiekslag Voorst Dorpskern · 7383 XM · 825 stemmen · PVV 25%
- Dorpshuis Voorst Voorst Dorpskern · 7383 CG · 770 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Voorst
- Twello 9.499 stemmen · PVV 18%
- Terwolde 1.312 stemmen · PVV 20%
- Klarenbeek 1.025 stemmen · BBB 24%
- Teuge 950 stemmen · BBB 23%
- Wilp 826 stemmen · PVV 20%
- Wilp-Achterhoek 627 stemmen · BBB 37%
- Nijbroek 584 stemmen · BBB 23%
- Bussloo 495 stemmen · PVV 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.