Stembureau Gymzaal Voorst De Wiekslag in Voorst
Postcode 7383 XL · Wijk Voorst
Hier waren 614 kiezers toegelaten (4,7% van alle toegelaten kiezers in Voorst) en zijn 608 geldige stemmen uitgebracht. VoortvArend Voorst werd hier de grootste met 26,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VoortvArend Voorst | 159 | 26,2% | 20,8% | +5,3 pp | 5,9% |
| Gemeente Belangen | 103 | 16,9% | 23,3% | −6,4 pp | 3,4% |
| GroenLinks-PvdA | 87 | 14,3% | 12,1% | +2,2 pp | 5,5% |
| VVD | 76 | 12,5% | 9,8% | +2,7 pp | 5,9% |
| CDA | 58 | 9,5% | 10,8% | −1,3 pp | 4,1% |
| Lokaal Liberaal | 56 | 9,2% | 11,8% | −2,6 pp | 3,7% |
| D66 | 43 | 7,1% | 6,9% | +0,2 pp | 4,8% |
| SGP | 26 | 4,3% | 4,5% | −0,2 pp | 4,5% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Voorst, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Antoinet Kemink (VoortvArend Voorst) · 57 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
- Danny Roelofs (VoortvArend Voorst) · 52 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Toon Rutgers (VVD) · 40 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Miriam Jansen-Greiving (Gemeente Belangen) · 39 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Willeke Moleman (GroenLinks-PvdA) · 37 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Bertine Grevinga (GroenLinks-PvdA) · 35 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Jürgen Wolff van Wulfing (CDA) · 33 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Monica van der Hall (VVD) · 26 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Emiel de Weerd (Lokaal Liberaal) · 26 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Jippe Albers (Gemeente Belangen) · 25 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Arend Meijer (D66) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Arco Hak (SGP) · 16 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Annelies te Riele-Verwaijen (VoortvArend Voorst) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sophie Ooijman (Gemeente Belangen) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anne ten Vergert (D66) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeente Belangen haalde hier −6,4 pp minder dan gemiddeld in Voorst.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 19 stembureaus: 4,7% van alle geldige stemmen in Voorst en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Voorst komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 582 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 32 |
| Toegelaten kiezers | 614 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 614 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,98% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Voorst en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Voorst
- Tennispark TC De Schaeck 621 stemmen · Gemeente Belangen 28%
- Dorpshuis De Pompe 589 stemmen · Gemeente Belangen 31%
- Verenigingsgebouw Lawa Mena 622 stemmen · Gemeente Belangen 40%
- Voetbalvereniging Activia 551 stemmen · VoortvArend Voorst 25%
- Veluws College 705 stemmen · Gemeente Belangen 24%
- Dorpshuis Voorst 549 stemmen · VoortvArend Voorst 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.