Stembureau Maerlant in Voorne aan Zee
Postcode 3232 PX · Wijk Brielle
Hier waren 852 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Voorne aan Zee) en zijn 843 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 15,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 129 | 15,3% | 16,3% | −1,0 pp | 2,6% |
| Partij Voorne aan Zee | 112 | 13,3% | 10,6% | +2,6 pp | 3,4% |
| BVNL | 98 | 11,6% | 9,0% | +2,6 pp | 3,5% |
| Inwonersbelang Voorne | 89 | 10,6% | 12,6% | −2,0 pp | 2,3% |
| Forum voor Democratie | 78 | 9,3% | 11,5% | −2,2 pp | 2,2% |
| GroenLinks-PvdA | 74 | 8,8% | 10,1% | −1,3 pp | 2,4% |
| D66 | 72 | 8,5% | 5,8% | +2,7 pp | 4,0% |
| CDA | 61 | 7,2% | 7,4% | −0,2 pp | 2,7% |
| ECHT voor Voorne | 52 | 6,2% | 6,4% | −0,3 pp | 2,6% |
| ONS Voorne | 37 | 4,4% | 3,2% | +1,2 pp | 3,8% |
| SP | 18 | 2,1% | 2,2% | −0,0 pp | 2,7% |
| Partij met Lef! | 18 | 2,1% | 4,5% | −2,4 pp | 1,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 4,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Voorne aan Zee, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Erik Hoogzand (Forum voor Democratie) · 47 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Elles Thiel (VVD) · 41 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Aart Jan Spoon (VVD) · 37 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Alice Vermeer (Partij Voorne aan Zee) · 34 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Wiebe Dedert (BVNL) · 34 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Bert van Ravenhorst (GroenLinks-PvdA) · 33 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Kirsten Muller (VVD) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Erik Mulder (D66) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Leen van der Reiden (BVNL) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Anneke Witte (ONS Voorne) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Mark Soetens (Inwonersbelang Voorne) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Heidi van Noort (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Hendrinus Kap (Inwonersbelang Voorne) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Madelief van der Ende (Partij Voorne aan Zee) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Janneke Pols (D66) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +2,7 pp meer dan gemiddeld in Voorne aan Zee.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 44 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Voorne aan Zee en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Voorne aan Zee komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 733 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 119 |
| Toegelaten kiezers | 852 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 851 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 8 (0,9%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,94% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Voorne aan Zee en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Voorne aan Zee
- De Gaffelaar 855 stemmen · VVD 22%
- Tennisvereniging Oostvoorne 837 stemmen · VVD 29%
- Sporthal de Eendr8 868 stemmen · Inwonersbelang Voorne 17%
- Gymzaal de Bonsen Hoek 834 stemmen · VVD 17%
- Gemeentehuis Rockanje 892 stemmen · VVD 21%
- Gymzaal MFA Ravensehoek 833 stemmen · VVD 24%
Alle stembureaus in Voorne aan Zee
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.