Hoe stemde Binnenstad in Vlissingen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Stadhuisplein e.o., Oude Binnenstad
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Binnenstad 4.719 geldige stemmen uitgebracht (19,5% van alle stemmen in Vlissingen). PVV werd hier de grootste met 26,9%. Vergeleken met heel Vlissingen scoorden GroenLinks-PvdA (+3,1 pp) en Forum voor Democratie (+0,9 pp) hier hoger en VVD (−2,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.268 | 26,9% | 26,6% | +0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 799 | 16,9% | 13,8% | +3,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 592 | 12,5% | 13,7% | −1,2 pp |
| VVD | 569 | 12,1% | 14,4% | −2,4 pp |
| D66 | 239 | 5,1% | 5,0% | +0,0 pp |
| SP | 219 | 4,6% | 4,5% | +0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 191 | 4,0% | 3,2% | +0,9 pp |
| Partij voor de Dieren | 138 | 2,9% | 2,2% | +0,7 pp |
| BBB | 138 | 2,9% | 3,5% | −0,6 pp |
| CDA | 130 | 2,8% | 2,9% | −0,1 pp |
| DENK | 107 | 2,3% | 1,8% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 75 | 1,6% | 2,2% | −0,6 pp |
| SGP | 56 | 1,2% | 2,1% | −0,9 pp |
| Volt | 50 | 1,1% | 1,0% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 43 | 0,9% | 0,9% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 40 | 0,8% | 0,9% | −0,0 pp |
| JA21 | 34 | 0,7% | 0,8% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 12 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 7 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Splinter | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Binnenstad
- Hal Stadhuis Stadhuisplein e.o. · 4382 LG · 1.919 stemmen · PVV 26%
- Zorgcentrum Scheldehof Oude Binnenstad · 4381 EN · 1.292 stemmen · PVV 24%
- v/m Bibliotheek 't Spui Oude Binnenstad · 4381 HR · 853 stemmen · PVV 28%
- Mobiel Stembureau Stadhuisplein e.o. · 4382 MA · 655 stemmen · PVV 35%
Andere wijken in Vlissingen
- Lammerenburg 5.373 stemmen · PVV 27%
- Middengebied 5.155 stemmen · PVV 27%
- Oost-Souburg 5.114 stemmen · PVV 28%
- Paauwenburg - Westduin 3.432 stemmen · PVV 24%
- Ritthem e.o. 360 stemmen · PVV 19%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.