Stembureau Vaartland in Vlaardingen (2022)
Postcode 3136 EA · Wijk Holy Zuid
Hier waren 586 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Vlaardingen) en zijn 585 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 112 | 19,1% | 11,3% | +7,8 pp | 4,0% |
| CDA | 80 | 13,7% | 8,5% | +5,2 pp | 3,8% |
| VV2000/Leefbaar Vlaardingen | 49 | 8,4% | 9,2% | −0,8 pp | 2,2% |
| PvdA | 47 | 8,0% | 6,1% | +2,0 pp | 3,1% |
| ONS.Vlaardingen | 46 | 7,9% | 10,0% | −2,1 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 44 | 7,5% | 10,1% | −2,6 pp | 1,8% |
| D66 | 44 | 7,5% | 6,3% | +1,2 pp | 2,8% |
| AOV | 43 | 7,4% | 5,8% | +1,6 pp | 3,0% |
| StadsBelangen Vlaardingen | 29 | 5,0% | 2,9% | +2,0 pp | 4,0% |
| ChristenUnie-SGP | 26 | 4,4% | 6,1% | −1,7 pp | 1,7% |
| SP | 25 | 4,3% | 9,3% | −5,1 pp | 1,1% |
| Beter voor Vlaardingen | 17 | 2,9% | 4,1% | −1,2 pp | 1,7% |
| HEEL DE STAD | 15 | 2,6% | 4,2% | −1,7 pp | 1,4% |
| Onafhankelijk Sociaal Vlaardingen | 6 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 3,3% |
| DENK | 2 | 0,3% | 4,5% | −4,1 pp | 0,2% |
| 0 | 0,0% | 0,8% | −0,8 pp | 0,0% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Vlaardingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Bart Bikkers (VVD) · 62 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
- Marieke Thommis-Visser (CDA) · 35 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Ivana Somers-Gardenier (VV2000/Leefbaar Vlaardingen) · 34 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Stefanie Solleveld (PvdA) · 31 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Frans Hoogendijk (ONS.Vlaardingen) · 30 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Koen Kegel (D66) · 24 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Nol Kloosterman (AOV) · 21 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Neill Voorburg (GROENLINKS) · 20 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Vera Müller e.v. Kalf (StadsBelangen Vlaardingen) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Arnout Hoekstra (SP) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Désiree de Jong (AOV) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Esther van Wieringen (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Leonie Claessen (VVD) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rens de Ron (VVD) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jeannette den Ouden (VVD) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Vlaardingen.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 40 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Vlaardingen en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Vlaardingen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 526 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 60 |
| Toegelaten kiezers | 586 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 587 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Vlaardingen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Vlaardingen
- Stadskantoor 15 maart 2022 622 stemmen · GROENLINKS 10%
- Kerk van de Nazarener 562 stemmen · ONS.Vlaardingen 14%
- Pannekoekenhuis 't Hof 628 stemmen · VVD 16%
- Stadsgehoorzaal 15 maart 2022 557 stemmen · VVD 13%
- Gymzaal Lissabonweg 651 stemmen · SP 14%
- Kerkgebouw De Fontein 539 stemmen · VVD 11%
Alle stembureaus in Vlaardingen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.