Stembureau Stembureau Bethelkerk Zaal 1 in Vlaardingen

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 3135 KZ · Wijk Vlaardinger Ambacht

Hier waren 1.174 kiezers toegelaten (4,3% van alle toegelaten kiezers in Vlaardingen) en zijn 1.171 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 18,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 215 18,4% 13,3% +5,0 pp 5,9%
ONS.Vlaardingen 215 18,4% 27,6% −9,2 pp 2,9%
D66 162 13,8% 7,5% +6,3 pp 7,9%
VVD 130 11,1% 7,0% +4,1 pp 6,8%
CDA 117 10,0% 5,9% +4,1 pp 7,3%
VV2000/Leefbaar Vlaardingen 99 8,5% 8,5% −0,0 pp 4,3%
ChristenUnie-SGP 58 5,0% 4,0% +0,9 pp 5,3%
Beter voor Vlaardingen 55 4,7% 4,7% −0,0 pp 4,3%
HEEL DE STAD 50 4,3% 6,9% −2,7 pp 2,6%
50PLUS 28 2,4% 3,6% −1,2 pp 2,8%
SP 22 1,9% 2,9% −1,0 pp 2,8%
AOV 16 1,4% 1,9% −0,5 pp 3,1%
DENK 4 0,3% 6,2% −5,9 pp 0,2%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Vlaardingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Frans Hoogendijk (ONS.Vlaardingen) · 96 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  2. Koen Kegel (D66) · 77 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  3. Lianne van Kalken (GroenLinks-PvdA) · 71 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  4. Ivana Somers-Gardenier (VV2000/Leefbaar Vlaardingen) · 60 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  5. Ruben van de Zande (VVD) · 56 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Stefanie Solleveld (ONS.Vlaardingen) · 54 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Corné Venema (CDA) · 52 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Neill Voorburg (GroenLinks-PvdA) · 47 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  9. Esther van Leeuwen (D66) · 41 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Yasmine Bouchrit (GroenLinks-PvdA) · 39 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Jeannette den Ouden (VVD) · 27 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Wouter de Reus (ChristenUnie-SGP) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Vincent Knecht (ONS.Vlaardingen) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Ron Boers (HEEL DE STAD) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Ben Trooster (Beter voor Vlaardingen) · 17 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ONS.Vlaardingen haalde hier −9,2 pp minder dan gemiddeld in Vlaardingen.
  • Qua gewicht is dit het 9e van de 30 stembureaus: 4,3% van alle geldige stemmen in Vlaardingen en 0,0154% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Vlaardingen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.048
Geldige volmachtbewijzen126
Toegelaten kiezers1.174
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.175
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig4 (0,3%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Vlaardingen en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Vlaardingen

Alle stembureaus in Vlaardingen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.