Hoe stemde Leerdam centrum in Vijfheerenlanden in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Leerdam centrum noord
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Leerdam centrum 1.839 geldige stemmen uitgebracht (5,0% van alle stemmen in Vijfheerenlanden). PVV werd hier de grootste met 25,3%. Vergeleken met heel Vijfheerenlanden scoorden Nieuw Sociaal Contract (+1,5 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,2 pp) hier hoger en SGP (−3,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 465 | 25,3% | 25,2% | +0,0 pp |
| VVD | 275 | 15,0% | 15,0% | −0,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 243 | 13,2% | 11,7% | +1,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 198 | 10,8% | 9,6% | +1,2 pp |
| D66 | 85 | 4,6% | 4,3% | +0,3 pp |
| ChristenUnie | 81 | 4,4% | 4,5% | −0,1 pp |
| CDA | 79 | 4,3% | 4,9% | −0,6 pp |
| SGP | 79 | 4,3% | 7,6% | −3,3 pp |
| DENK | 67 | 3,6% | 3,3% | +0,4 pp |
| BBB | 56 | 3,0% | 4,8% | −1,8 pp |
| SP | 54 | 2,9% | 2,2% | +0,7 pp |
| Forum voor Democratie | 50 | 2,7% | 2,1% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 40 | 2,2% | 1,4% | +0,8 pp |
| Volt | 28 | 1,5% | 1,1% | +0,5 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 0,5% | 0,5% | +0,1 pp |
| JA21 | 10 | 0,5% | 0,7% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 7 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| Splinter | 5 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Leerdam centrum
- Leerdam Gemeentelocatie Leerdam centrum noord · 4141 DA · 1.839 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Vijfheerenlanden
- Monnikenhof 4.685 stemmen · PVV 32%
- Leerdam-West 4.185 stemmen · PVV 26%
- Vianen centrum 3.459 stemmen · PVV 21%
- Leerdam-Noord 2.829 stemmen · PVV 26%
- Ameide 2.736 stemmen · PVV 23%
- Meerkerk 2.643 stemmen · PVV 22%
- De Hagen 1.847 stemmen · PVV 35%
- Hoef en Haag 1.826 stemmen · PVV 28%
- Lexmond buitengebied 1.783 stemmen · PVV 23%
- Leerdam-Oost 1.427 stemmen · PVV 22%
- Schoonrewoerd 1.293 stemmen · PVV 21%
- Hagestein 1.081 stemmen · PVV 24%
- Leerbroek 1.021 stemmen · SGP 49%
- Leerdam buitengebied 905 stemmen · PVV 25%
- Everdingen 748 stemmen · PVV 23%
- Zijderveld 740 stemmen · PVV 26%
- Hei- en Boeicop 726 stemmen · PVV 23%
- Nieuwland 634 stemmen · SGP 25%
- Kedichem 625 stemmen · PVV 27%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.