Hoe stemde West in Venray in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Noordwest
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in West 2.558 geldige stemmen uitgebracht (9,8% van alle stemmen in Venray). PVV werd hier de grootste met 29,8%. Vergeleken met heel Venray scoorden VVD (+2,8 pp) en PVV (+1,9 pp) hier hoger en BBB (−4,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 763 | 29,8% | 27,9% | +1,9 pp |
| VVD | 488 | 19,1% | 16,3% | +2,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 382 | 14,9% | 14,2% | +0,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 286 | 11,2% | 11,6% | −0,4 pp |
| D66 | 158 | 6,2% | 5,6% | +0,6 pp |
| BBB | 92 | 3,6% | 8,4% | −4,8 pp |
| SP | 84 | 3,3% | 4,2% | −0,9 pp |
| CDA | 69 | 2,7% | 3,9% | −1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 58 | 2,3% | 1,8% | +0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 45 | 1,8% | 1,3% | +0,5 pp |
| DENK | 38 | 1,5% | 1,4% | +0,1 pp |
| Volt | 29 | 1,1% | 1,0% | +0,1 pp |
| JA21 | 24 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 13 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 10 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 10 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| Splinter | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in West
- Wijkcentrum Den Hoender Noordwest · 5801 EN · 1.296 stemmen · PVV 33%
- Sporthal Toverbal A Noordwest · 5801 GN · 646 stemmen · PVV 26%
- Sporthal Toverbal B Noordwest · 5801 GN · 616 stemmen · PVV 27%
Andere wijken in Venray
- Centrum 3.895 stemmen · PVV 26%
- Landweert 3.366 stemmen · PVV 34%
- Veltum 2.917 stemmen · PVV 24%
- Brukske 2.015 stemmen · PVV 32%
- Leunen 1.527 stemmen · PVV 25%
- Ysselsteyn 1.489 stemmen · BBB 30%
- St. Antoniusveld 1.483 stemmen · PVV 26%
- Oostrum 1.376 stemmen · PVV 27%
- Wanssum 1.219 stemmen · PVV 32%
- Oirlo 811 stemmen · PVV 30%
- Merselo 757 stemmen · PVV 28%
- Blitterswijck 680 stemmen · PVV 34%
- Castenray 552 stemmen · PVV 27%
- Veulen 386 stemmen · BBB 34%
- Heide 383 stemmen · BBB 23%
- Geijsteren 303 stemmen · PVV 18%
- Vredepeel 171 stemmen · BBB 39%
- Smakt 164 stemmen · PVV 32%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.