Hoe stemde Belfeld in Venlo in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Kern Belfeld
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Belfeld 3.147 geldige stemmen uitgebracht (5,7% van alle stemmen in Venlo). PVV werd hier de grootste met 39,3%. Vergeleken met heel Venlo scoorden PVV (+3,0 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+1,9 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.237 | 39,3% | 36,3% | +3,0 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 471 | 15,0% | 13,0% | +1,9 pp |
| VVD | 431 | 13,7% | 13,9% | −0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 312 | 9,9% | 12,3% | −2,4 pp |
| BBB | 134 | 4,3% | 2,6% | +1,7 pp |
| SP | 119 | 3,8% | 3,4% | +0,4 pp |
| D66 | 118 | 3,7% | 4,9% | −1,2 pp |
| CDA | 97 | 3,1% | 3,0% | +0,1 pp |
| DENK | 53 | 1,7% | 3,5% | −1,8 pp |
| Forum voor Democratie | 52 | 1,7% | 2,2% | −0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 34 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp |
| Volt | 25 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 20 | 0,6% | 0,6% | +0,1 pp |
| JA21 | 19 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 14 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 2 | 0,1% | 0,3% | −0,3 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,0% | 0,2% | −0,1 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Belfeld
- Gemeenschapscentrum De Hamar Kern Belfeld · 5951 DV · 1.221 stemmen · PVV 39%
- Basisschool KOM Mijn Kern Belfeld · 5951 BR · 1.159 stemmen · PVV 39%
- 't Prônk-Eppelke Kern Belfeld · 5951 CW · 767 stemmen · PVV 39%
Andere wijken in Venlo
- Venlo-Oost-Noord 6.403 stemmen · PVV 26%
- Tegelen-Centrum 5.370 stemmen · PVV 37%
- Venlo-Zuid 5.019 stemmen · PVV 36%
- Blerick-Midden 4.041 stemmen · PVV 44%
- Venlo-Noord 3.912 stemmen · PVV 39%
- Velden 3.369 stemmen · PVV 35%
- Venlo-Oost-Zuid 3.073 stemmen · PVV 36%
- Op de Hei 2.913 stemmen · PVV 44%
- Blerick-Noord 2.720 stemmen · PVV 43%
- Venlo-Centrum 2.548 stemmen · PVV 26%
- Arcen 1.935 stemmen · PVV 31%
- Hout-Blerick 1.893 stemmen · PVV 32%
- Vossener 1.807 stemmen · PVV 43%
- Steyl 1.586 stemmen · PVV 34%
- Klingerberg 1.580 stemmen · PVV 48%
- Het Ven 1.533 stemmen · PVV 33%
- Blerick-Zuid 842 stemmen · PVV 42%
- Lomm 693 stemmen · PVV 34%
- Boekend 661 stemmen · PVV 35%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.