Stembureau Huis van de Wijk in Venlo (2018)
Postcode 5915 ES · Wijk Venlo-Oost-Zuid
Hier waren 426 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Venlo) en zijn 422 geldige stemmen uitgebracht. EENLokaal werd hier de grootste met 18,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| EENLokaal | 77 | 18,2% | 17,9% | +0,3 pp | 1,1% |
| SP | 69 | 16,4% | 9,7% | +6,7 pp | 1,8% |
| PVV | 60 | 14,2% | 9,8% | +4,5 pp | 1,5% |
| PvdA | 57 | 13,5% | 10,9% | +2,6 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 44 | 10,4% | 7,0% | +3,4 pp | 1,6% |
| CDA | 41 | 9,7% | 17,6% | −7,9 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 32 | 7,6% | 8,2% | −0,6 pp | 1,0% |
| VVD | 28 | 6,6% | 14,6% | −7,9 pp | 0,5% |
| D66 | 14 | 3,3% | 4,4% | −1,1 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Venlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Donald Fijnje (PVV) · 27 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Natascha Kroonstuiver (50PLUS) · 23 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Ton Heerschop (SP) · 21 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Ali Oruç (EENLokaal) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Erwin Boom (PvdA) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Sjors Peeters (50PLUS) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Tugba Özkaya (EENLokaal) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- René Dings (VVD) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jan Leunissen (PvdA) · 13 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Frans Schatorjé (EENLokaal) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Desirée Thissen (CDA) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tom Verhaegh (CDA) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Aissa Meziani (CDA) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Angelique Weingarten (SP) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ali Çakmak (SP) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,9 pp minder dan gemiddeld in Venlo.
- Qua gewicht is dit het 49e van de 52 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Venlo en 0,0063% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 94 stemmen in Venlo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 382 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 44 |
| Toegelaten kiezers | 426 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 426 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,94% van de stembiljetten, tegen 0,82% in Venlo en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Venlo
- Cafe Feestzaal de Boostenhof 444 stemmen · EENLokaal 32%
- Mobiel stembureau 1 350 stemmen · GROENLINKS 17%
- 't Prônk-Eppelke Belfeld 444 stemmen · EENLokaal 40%
- Mobiel stembureau 2 277 stemmen · EENLokaal 16%
- Huize Julia 474 stemmen · EENLokaal 26%
- Mobiel stembureau 3 59 stemmen · VVD 32%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.