Hoe stemde IJmuiden-Noord in Velsen in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Stadhuisbuurt, Natuurkundigenbuurt, Lagersbuurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in IJmuiden-Noord 5.611 geldige stemmen uitgebracht (13,6% van alle stemmen in Velsen). PVV werd hier de grootste met 39,9%. Vergeleken met heel Velsen scoorden PVV (+9,7 pp) en SP (+0,2 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−3,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 2.240 39,9% 30,2% +9,7 pp
VVD 747 13,3% 17,2% −3,9 pp
Nieuw Sociaal Contract 571 10,2% 11,1% −0,9 pp
GroenLinks-PvdA 552 9,8% 13,7% −3,9 pp
D66 249 4,4% 6,5% −2,0 pp
Forum voor Democratie 196 3,5% 2,8% +0,7 pp
SP 193 3,4% 3,2% +0,2 pp
BBB 184 3,3% 2,9% +0,4 pp
DENK 158 2,8% 1,9% +0,9 pp
CDA 104 1,9% 2,3% −0,5 pp
Partij voor de Dieren 94 1,7% 2,3% −0,6 pp
ChristenUnie 68 1,2% 1,3% −0,1 pp
Volt 58 1,0% 1,4% −0,4 pp
JA21 55 1,0% 0,9% +0,1 pp
50PLUS 41 0,7% 0,7% +0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 33 0,6% 0,6% +0,0 pp
BIJ1 18 0,3% 0,2% +0,1 pp
SGP 12 0,2% 0,2% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 10 0,2% 0,1% +0,1 pp
Splinter 7 0,1% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 7 0,1% 0,1% +0,0 pp
PartijvdSport 6 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 3 0,1% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,0% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in IJmuiden-Noord

Andere wijken in Velsen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Velsen · Alle stembureaus